Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:41

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
47
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
112% normy
pm 10
76% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Wielka Brytania między Ciarą a Dennis. Druga osoba nie żyje

Druga osoba zginęła we wtorek w Wielkiej Brytanii wskutek silnych wiatrów, które wciąż trwają po przejściu w niedzielę sztormu Ciara - poinformowała policja. Tymczasem meteorolodzy ostrzegają, że w najbliższą sobotę nad kraj dotrze następny sztorm - Dennis.

Ofiarą śmiertelną jest mężczyzna w wieku sześćdziesięciu kilku lat z Liverpoolu, na którego rano podczas spaceru z psem spadła zerwana przez wiatr gałąź drzewa. W niedzielę w hrabstwie Hampshire na południu Anglii zginął inny mężczyzna, gdy powalone przez wiatr drzewo uderzyło w samochód, którym jechał. W niedzielę, gdy nastąpił główny atak sztormu, wiatry osiągały prędkość do 145 km na godzinę.

Na sporych obszarach Wielkiej Brytanii trwa nadal usuwanie skutków niedzielnego sztormu, który spowodował liczne podtopienia, zwłaszcza w północnej Anglii, przerwy w dostawach prądu, a także poważne zakłócenia w ruchu drogowym, kolejowym i lotniczym.

Reklama

Instytut meteorologiczny Met Office tymczasem ostrzega, że do Wielkiej Brytanii zbliża się kolejny sztorm. Dennis nie będzie tak silny jak Ciara, bo wiatry nie powinny przekraczać 100 km na godzinę, tym niemniej jak się oczekuje, spowoduje kolejne zakłócenia w transporcie, problemy z dostawami prądu oraz potężne fale na terenach przybrzeżnych, zaś opady deszczu zwiększą ryzyko powodzi na już teraz podmokłych terenach.

W związku ze sztormem Dennis Met Office wydał ostrzeżenie pierwszego, najniższego stopnia przed wiatrem, które obowiązywać będzie na prawie całym terytorium Anglii i Walii od soboty w południe do północy.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne