Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:11

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
64% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Wieczorem szykują się kolejne nawałnice

Gwałtownych opadów - lokalnie nawet do 40 mm - i silnego wiatru mogą się spodziewać w środę wieczorem mieszkańcy województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W nocy burze przejdą przez kraj.

Na środę IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. "Lokalnie może spaść nawet do 40 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągnąć do 70 km/h. Ostrzeżenie ważne jest od 16 do 2 w nocy" - powiedział w rozmowie z PAP Kamil Walczak, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB. I dodał: "Burz tak silnych, jak w ubiegły piątek, dziś się nie spodziewamy". 

Jak dodał, na tych terenach może też wystąpić grad, on jednak - zdaniem synoptyka - nie powinien być dużym zagrożeniem. 

Reklama

Front, który w zachodniej części kraju przynosi burze i opady deszczu, przemieści się w nocy przez kraj. "W czwartek burze wystąpią na krańcach wschodnich, głównie mam na myśli Karpaty, ale może być i Lubelszczyzna, Podkarpacie, Suwalszczyzna" - powiedział Walczak. Dodał, że tam burze będą już słabsze. Prognozowane opady to 15 mm. 

W piątek spodziewane są w części kraju upały - IMGW prognozuje dla województw południowo-wschodnich temperaturę maksymalną przekraczającą 30 stopni. Najcieplej ma być na Podkarpaciu - nawet do 31 stopni. W tym dniu pojawią się również burze na północy i zachodzie kraju. 

Burze, które przechodzić będą przez kraj w nocy z piątku na sobotę, według Walczaka mogą być miejscami gwałtowne. "Będzie wydana informacja o możliwości wystąpienia groźnego zjawiska. (...) Miejscami mogą być opady do 40mm i porywy do 70 km/h" - powiedział. 

Jak dodał synoptyk, w weekend nadejdzie ochłodzenie. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy