Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:49

7:39 15:24

0:361:00

-1°C
 • Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
 • Odczuwalna -8°C
 • Ciśnienie 1020 hPa
 • Wiatr E 18 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  7
  Neutralne

  Warunki pogodowe bez wpływu na występowanie dolegliwości

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

25
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
59% normy
pm 10
43% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek 0°C -6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Wichury szaleją nad Polską. Ostrzeżenia dla większości województw

Huragan Niklas szaleje nad Europą. Potężne wichury przeszły między innymi nad Polską. Najbardziej ucierpiały województwa: wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, wielkopolskie, opolskie i małopolskie. Wiatr zrywał dachy z domów i łamał drzewa jak zapałki. Strażacy interweniowali ponad dwa tysiące razy. Synoptycy ostrzegają, że w środę również mocno powieje. Wydano ostrzeżenia drugiego stopnia dla 6 województw, a pierwszego stopnia dla 7 województw.

Służby zostały postawione w stan najwyższej gotowości. Z najnowszych danych wynika, że po wichurach ranne zostały dwie osoby. W powiecie wałbrzyskim drzewo przewróciło się na jadący samochód dostawczy. Strażacy mają pełne ręce roboty. Jak poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, do godz. 5.30 odnotowano 2 tys. 444 interwencji związanych z silną wichurą, z czego 1250 we wtorek. Najczęściej interweniowano w województwach: dolnośląskim - 768, lubuskim - 315, wielkopolskim - 249, opolskim - 200 i małopolskim - 180. 

Trąba powietrzna w Wielkopolsce

Reklama

Nad Wielkopolską przeszła trąba  powietrzna. Najbardziej ucierpiała Środa Wielkopolska, Olszewo, Henrykowo, Pyzdry oraz Wąsowo. Wiatr zrywał tam dachy z budynków gospodarczych oraz domów, łamał drzewa i uszkodził  licznie energetyczne. Wiele gospodarstw pozostawało bez prądu. Uszkodzonych zostało  ponad 350 stacji transformatorowych. Na szczęście, jak wynika z obecnych danych, nikt nie został ranny.

Na Opolszczyźnie ucierpiał Zamek Piastów Śląskich

Poważne szkody wiatr wyrządził również na Opolszczyźnie. Wichura zerwała część dachu z Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Z kolei w Lewinie Brzeskim strażacy usuwali drzewa, które runęły na linie energetyczne. Najwięcej interwencji w regionie dotyczy konarów drzew, które zalegają na drogach.

Mocno wiało także w województwie lubuskim. Największe szkody są w powiatach żagańskim, krośnieńskim i  zielonogórskim. W Hetmanicach wichura zerwała dachy sześciu domów. Służby usuwały też poprzewracane słupy energetyczne oraz dachówki i konary zalegające na drogach. 

Runęło rusztowanie na Stadionie Śląskim

Wichura szalała również w w województwie śląskim. w Chorzowie zawaliło się rusztowanie na Stadionie Śląskim. Elementy rusztowania spadły na dach znajdującego się tuż obok hotelu Olimpia. Na szczęście, nikt nie ucierpiał. Z kolei w  Częstochowie drzewo runęło na jezdnię i zerwało linię energetyczną.

Drzewo przygniotło mężczyznę w Jeleniej Górze

Poważne szkody są też na Dolnym Śląsku.  Drzewa zatarasowały tam wiele dróg i uszkodziły kilka samochodów.  Strażacy interweniowali w regionie ponad 800 razy. W Jeleniej Górze drzewo przygniotło mężczyznę. Poszkodowany zmarł w karetce. Jak podaje stacja TVN24, na razie nie wiadomo, czy jego śmierć miała związek z wichurą, czy był to nieszczęśliwy wypadek.

Na Bałtyku szaleje sztorm

Mocno wieje też w pozostałych regionach kraju. Pomoc strażaków była też konieczna na Mazowszu. Wiatr łamał tam drzewa jak zapałki. Bardzo niebezpiecznie jest też na Pomorzu, na Bałtyku szaleje sztorm. Problemy z lądowaniem miały tez samoloty na gdańskim lotnisku. 

Ostrzeżenia dla kilku województw

Synoptycy ostrzegają, że taka groźna, bardzo wietrzna pogoda utrzyma się też w środę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla większości województw, w tym drugiego stopnia dla : zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i łódzkiego.

Wichury nad Polską. Jak jest w twojej miejscowości?

IMGW informuje, że mocno powieje też w województwach: mazowieckim, świętokrzyskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim oraz pomorskim. W tych regionach obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Służby apelują o szczególną ostrożność. Na czas silnego wiatru należy usunąć przedmioty z balkonów i unikać parkowania samochodu pod drzewami.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje