Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:26

7:39 15:24

0:361:00

-1°C
 • Przelotne opady śniegu
 • Odczuwalna -8°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr E 18 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  7
  Neutralne

  Warunki pogodowe bez wpływu na występowanie dolegliwości

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

25
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
61% normy
pm 10
44% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek 0°C -6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Wichury nad Polską. Synoptycy ostrzegają

Huragan Niklas dotarł do Polski. Najwięcej szkód wiatr wyrządził na zachodzie i południu Polski. Niestety, prognozy nie są optymistyczne. Synoptycy ostrzegają, że silny wiatr się utrzyma i będzie osiągał w porywach nawet do 120 km/h na godzinę. Wydano ostrzeżenia dla 13 województw. Popada też deszcz, deszcz połączony ze śniegiem oraz śnieg. Niewykluczone są też lokalne burze.

Jak wynika z obecnych prognoz, groźna, bardzo wietrzna pogoda utrzyma się też w środę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla większości województw, w tym drugiego stopnia dla : zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. 

Reklama

IMGW informuje, że mocno powieje też w województwach: mazowieckim, świętokrzyskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim oraz pomorskim. W tych regionach obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Służby apelują o szczególną ostrożność. Należy usunąć przedmioty z balkonów i unikać parkowania samochodu pod drzewami.

Szczegółowa prognoza pogody

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa polarno-morskie powietrze. Ciśnienie w Warszawie wynosi i 991 hPa będzie rosnąć.

Prognozy na środę nadal są niepokojące. Synoptycy ostrzegają, że wiatr w porywach będzie osiągał nawet do 90 kilometrów na godzinę, a w górach nawet do 120 kilometrów na godzinę. W niemal wszystkich regionach popada też deszcz, miejscami deszcz połączony ze śniegiem, a w górach śnieg. W rejonach górskich przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie  - od 5 cm do 10 cm. Nieco więcej przejaśnień i rozpogodzeń na południu oraz na zachodzie kraju. W pozostałych regionach duże zachmurzenie się utrzyma. Na termometrach zobaczymy od 4 stopni Celsjusza w Olsztynie i w Białymstoku do 8 stopni Celsjusza w Zielonej Górze oraz we Wrocławiu.

Noc pochmurna, ale pojawią się też przejaśnienia. Przelotnie popada deszcz połączony ze śniegiem, a miejscami śnieg. Niewykluczone są też lokalne burze. W górach przyrost pokrywy śnieżnej  - od 5 cm do 10 cm. Lokalnie spodziewane są przymrozki sięgające w górach minus 3 st. Celsjusza. Maksymalnie termometry wskażą plus 3 st. Celsjusza. Nadal ma dość mocno wiać, w porywach do 60 kilometrów na godzinę, a w górach nawet do 100 kilometrów na godzinę. 

W czwartek wiatr ma nieco tracić na sile. W porywach ma osiągać nawet do 60 kilometrów na godzinę, a w górach nawet do 80 kilometrów na godzinę. Utrzyma się spore zachmurzenie, ale można też liczyć na chwile ze słońcem. Przydadzą się parasole, bo popada we wszystkich regionach. W górach nadal ma sypać śnieg. W rejonach górskich przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 3 cm do 8 cm. Nadal niezbyt ciepło. Na termometrach zobaczymy od 4 stopni Celsjusza w Kielcach do 7 stopni Celsjusza w Zielonej Górze oraz we Wrocławiu. 

W piątek sytuacja pogodowa ma wrócić do normy. Wiatr straci na sile i na ogół będzie umiarkowany. Nad Polską w końcu pojawi się też słońce, a zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego. Deszcz utrzyma się jedynie na wschodzie i południowym-wschodzie Polski. Popada zwłaszcza w pasie od Olsztyna, przez Lublina aż po Rzeszów. Nieco cieplej. Na termometrach zobaczymy od 5 stopni Celsjusza w Kielcach oraz w Lublinie do 9 stopni Celsjusza w Warszawie oraz w Zielonej Górze.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

 

.

Reklama

Reklama