Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:27

7:37 15:56

0:363:15

2°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna -1°C
 • Ciśnienie 1002 hPa
 • Wiatr SSW 13 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

56
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
142% normy
pm 10
112% normy
Jutro 2°C -4°C
Sobota 1°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Wichury nad Polską. Synoptycy ostrzegają

Duże zachmurzenie, słońca jak na lekarstwo, opady deszczu i deszczu połączonego ze śniegiem, lokalne zamiecie śnieżne i bardzo silny wiatr - takie są prognozy na najbliższe dni. Synoptycy ostrzegają przede wszystkim przed wichurami. W Sudetach wiatr będzie osiągał w porywach nawet do 140 km/h. Taka niekorzystna pogoda utrzyma się co najmniej przez kilka dni.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju - wraz z frontem atmosferycznym - napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1013 hPa i będzie spadać.

Reklama

Piątek upłynie pod znakiem chmur i opadów. Niemal we wszystkich regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego, nieliczne przejaśnienia i rozpogodzenia spodziewane są jedynie na Podkarpaciu i na Dolnym Śląsku. Na południu i w centrum kraju popada deszcz, a na północy i północnym-wschodzie deszcz połączony ze śniegiem.Dokuczy też silny wiatr, który na zachodzie kraju będzie osiągał do 90 kilometrów na godzinę, na wybrzeżu do 100 kilometrów na godzinę, w Tatrach do 120 kilometrów na godzinę, a w Sudetach nawet do 140 kilometrów na godzinę. Cieplej. Na termometrach zobaczymy od 2 st. Celsjusza w Białymstoku oraz w Olsztynie do nawet 7 st. Celsjusza we Wrocławiu. 

Noc z piątku na sobotę pochmurna. Popada też deszcz, a na wschodzie deszcz połączony ze śniegiem. W górach możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne. W najzimniejszych regionach na termometrach zobaczymy minus 2 st. Celsjusza, a w najcieplejszych do 5 st. Celsjusza. Nadal bardzo wietrzenie, zwłaszcza na wybrzeżu - w porywach do 95 kilometrów na godzinę, w Tatrach - do 100 kilometrów na godzinę i w Sudetach - do 140 kilometrów na godzinę.

Prognozy na sobotę są równie niepokojące. Wiatr wciąż będzie przybierał na sile. Najbardziej niebezpiecznie będzie na wybrzeżu, gdzie powieje do 100 kilometrów na godzinę, w Tatrach, gdzie wichura będzie osiągać do 110 kilometrów na godzinę i w Sudetach, gdzie powieje do 140 kilometrów na godzinę.  Nadal pochmurno i bardzo deszczowo. W górach popada z kolei śnieg, niewykluczone są też zawieje i zamiecie śnieżne. Będzie bardzo ciepło, zwłaszcza we Wrocławiu, gdzie termometry wskażą do 14 st. Celsjusza, nieco chłodniej na Podlasiu - do 4 st. Celsjusza. 

W niedzielę nieco więcej przejaśnień i rozpogodzeń - zwłaszcza na wschodzie i w centrum kraju, w pozostałych regionach utrzyma się duże zachmurzenie. Miejscami pokropi też deszcz, a na Dolnym Śląsku, Śląsku oraz w Małopolsce, na Warmii i Mazurach i Pomorzu Gdańskim śnieg i śnieg połączony z deszczem. Chłodniej. Na termometrach zobaczymy od 2 st. Celsjusza w Olsztynie, Białymstoku i w Lublinie do 5 st. Celsjusza we Wrocławiu oraz w Rzeszowie. Nadal wietrznie, zwłaszcza w górach. Miejscami powieje do 90 kilometrów na godzinę. 


W poniedziałek na poprawę aury nie ma co liczyć. Duże zachmurzenie się utrzyma, słońca będzie jak na lekarstwo i przydadzą się parasole, bo we wszystkich regionach kraju popada deszcz, miejscami intensywny - zwłaszcza na południu kraju. Na termometrach wartości dodatnie. Najchłodniej w Białymstoku i w Lublinie - do 2 st. Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu oraz w Szczecinie - do 6 st. Celsjusza. W górach nadal wietrznie. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy