Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:42

05:02 20:22

01:00 17:57

14°C
  • Mgła
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 4 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
34% normy
pm 10
26% normy
Jutro 19°C 14°C
Piątek 16°C 12°C

Wichury nad Polską. Najgorzej w 6 regionach

Gwałtowne wichury przeszły nad Polską. ​Ponad 230 tys. odbiorców nadal pozostaje bez prądu. Najtrudniejsza sytuacja jest w województwach: pomorskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i wielkopolskim. 26 osób zostało rannych, a 651 dachów zostało uszkodzonych. Od piątku strażacy interweniowali już prawie 7 tysięcy razy, w tym tylko w niedzielę - ponad 3 tysiące.

- Docieramy do każdego komu jest ta pomoc potrzebna - zapewnił w niedzielę wieczorem rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

W związku z silnym wiatrem najwięcej interwencji jest w województwach: pomorskim, wielkopolskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i łódzkim. Akcje strażaków polegają głównie na usuwaniu połamanych drzew, zabezpieczaniu zniszczonych i uszkodzonych reklam oraz dachów.

Wiatr uszkodził 651 dachów

Jak poinformował Frątczak, silny wiatr uszkodził w całym kraju 651 dachów budynków, w tym 471 mieszkalnych oraz 180 gospodarczych. Najwięcej w woj. kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, mazowieckim, łódzkim, pomorskim, zachodniopomorskim.

Reklama

Rzecznik PSP przekazał, że w wyniku wichur 26 osób zostało poszkodowanych. - Działa cały krajowy system ratowniczo-gaśniczy. Docieramy do każdego komu jest ta pomoc potrzebna. Te działania są w dalszym ciągu prowadzone - powiedział rzecznik Frątczak.

- Jesteśmy cały czas z komendantami wojewódzkimi, wojewodami, minister spraw wewnętrznych oraz premier - zapewnił.

Pogoda stabilizuje się

Z informacji przekazanych po południu przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wynika, że zmniejsza się liczba odbiorców pozbawionych zasilania w energię elektryczną. W niedzielę rano bez prądu było 350 tys. odbiorców w całym kraju. Po południu liczba ta zmniejszyła się do około 238 tys.

Jak podaje IMGW, pogoda stabilizuje się. Wiatr powinien osłabnąć już w pierwszej połowie nocy z niedzieli na poniedziałek, a w górach rano.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne