Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:33

07:08 17:33

17:33 05:22

10°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr SSE 15 km/h
39
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
95% normy
pm 10
71% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 18°C 7°C

Wichura dotarła na Pomorze

Silny wiatr daje się we znakom mieszkańcom Pomorza oraz Warmii i Mazur. Wichura przewróciła kilkanaście drzew i uszkodziła przydrożne reklamy. Na szczęście, nikomu nic poważnego się nie stało.

Strażacy musieli interweniować kilkanaście razy, bo powalone konary tarasowały ulice. Najtrudniejsza sytuacja była w powiecie puckim, wejherowskim i słupskim. Tam wiatrołomy usuwano z kilku ulic - podaje Informacyjna Agencja Radiowa.

Wichura powaliła też kilkanaście drzew na Warmii i Mazurach. Pomoc strażaków okazała się niezbędna w powiatach elbląskim, olsztyńskim, lidzbarskim, braniewskim i nidzickim. W Kronowie Łapce w pobliżu Barczewa uszkodzona została również linia energetyczna.

Synoptycy ostrzegają, że silny wiatr ma się utrzymać co najmniej do końca dnia. Porywy mogą osiągać nawet do 60-70 kilometrów  na godzinę. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy oraz piesi. Na szczęście, już od jutra wiatr ma tracić na sile.

Reklama

Nowy rekord w Niemczech

Szalejący wiatr utrudnił też życie naszym sąsiadom. Niemcy liczą straty po wichurach,  jakie przeszły na zachodnią i północną częścią kraju. Najmocniej  dały się one we znaki mieszkańcom landu Szlezwik-Holsztyn na północy kraju, gdzie prędkość wiatru przekraczała 170 km/h. Na wyspie Helgoland zanotowano 190 km/h - to nowy rekord. Policja i straż pożarna interweniowały tysiące razy. 

Po kolizji dwóch frachtowców zablokowany jest Kanał Kiloński łączący Bałtyk z Morzem Północnym. Duże utrudnienia występują w ruchu kolejowym na północy Niemiec. Pociągi mają poważne opóźnienia, a wiele tras pozostaje nieprzejezdnych. We Flensburgu odwołano zajęcia w szkołach.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: wichura | pomorze | wiatr | pogoda | skutki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne