Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:19

04:35 20:28

09:40 01:41

12°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1002 hPa
  • Wiatr W 15 km/h
27
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
66% normy
pm 10
49% normy
Jutro 16°C 7°C
Czwartek 18°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Wiatr nawet 90 km/h, deszcz i burze. Ostrzeżenia dla większości województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę po południu alerty o silnym wietrze dla większości kraju. Synoptycy ostrzegają też przed intensywnymi opadami deszczu, burzami i śniegiem. Na Bałtyku możliwy sztorm.

Reklama

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem wydane zostały dla wszystkich województw oprócz woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego oraz zachodnich powiatów woj. pomorskiego i woj. wielkopolskiego. Jak przewidują meteorolodzy jeszcze w niedzielę na obszarze objętym alertami wystąpi silny wiatr, osiągający w porywach prędkość 80 km/h.

Deszcz i burze

Reklama

Synoptycy ostrzegają też przed intensywnymi opadami deszczu, którym będą miejscowo towarzyszyć burze. Alert pierwszego stopnia przed intensywnym deszczem będzie w niedzielę obowiązywał w województwie podlaskim, wschodnich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i lubuskiego, a także w zachodniej części woj. kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Prognozowane są tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Opady mogą osiągnąć miejscami 50 mm.

Jeszcze silniej padać będzie w województwie warmińsko-mazurskim, wschodniej części woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Meteorolodzy wydali dla tych obszarów ostrzeżenia drugiego stopnia. Prognozowana wysokość opadu wyniesie tam nawet do 60 mm.

Zobacz też: Nawet czterometrowe fale. IMGW ostrzega

Wiatr w porywach do 90 km/h

Synoptycy ostrzegają też przed silnym deszczem z burzami w województwach: mazowieckim, łódzkim i lubelskim oraz północnych powiatach woj. podkarpackiego. Według IMGW wystąpią na tych obszarach silne opady deszczu, którym towarzyszyć będą burze z porywami wiatru nawet do 90 km/h. Lokalnie grad.

W nocy spadnie śnieg

IMGW wydano też alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w niemal całym woj. warmińsko-mazurskim oraz północnej części woj. podlaskiego. Należy spodziewać się tam w nocy opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 2 cm do 6 cm.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Wzrost poziomu wód na rzekach

Synoptycy wydali też ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia dla południowej części województw: dolnośląskiego i lubuskiego. W wyniku intensywnych opadów deszczu w rzekach na tym obszarze będą występowały dalsze wzrosty stanów w strefie wody wysokiej z przekroczeniem stanów alarmowych.

W innych regionach kraju, m.in. na Mazowszu, Podlasiu, Mazurach i na południu Wielkopolski woda w rzekach może lokalnie przekroczyć stany ostrzegawcze.

Sztorm na Bałtyku

IMGW wydał w niedzielę także ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa pomorskiego o możliwym sztormie na Bałtyku. Prędkość wiatru może sięgnąć do około 87 km/h, a wysokość fali - do 4 metrów.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne