Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:57

04:24 20:57

13:21 00:30

13°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
5
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
12% normy
pm 10
10% normy
Jutro 21°C 12°C
Sobota 22°C 12°C

Wiatr i przelotne opady deszczu. IMGW ostrzega także przed burzami

W sobotę strefa burz przemieści się na wschód kraju, jednak ze względu na różnice ciśnień, do końca dnia będzie wiał silny wiatr - informuje Małgorzata Tomczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB. Możliwe będą również przelotne opady deszczu.

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę pogodę nad Polską będzie kształtował układ niskiego ciśnienia. Od zachodu do kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie.

Na wschodzie możliwe burze

- W ciągu dnia zachmurzenie nad krajem będzie umiarkowane i duże, z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie Polski możliwe będą jeszcze burze. Związany z burzami i różnicami ciśnienia wiatr może osiągać na południu do 70 km/h, w głębi kraju około 80-85 km/h, a w rejonie Zatoki Gdańskiej nawet do 100 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 12-14 stopni Celsjusza na północy, 16-18 stopni w centrum i 20-22 w Małopolsce i na Podkarpaciu - powiedziała Małgorzata Tomczuk.

Reklama

W nocy z soboty na niedzielę pogoda będzie się uspokajać

W nocy z soboty na niedzielę siła wiatru będzie malała. Przelotne opady deszczu mogą się jeszcze pojawić na wschodzie i w głębi kraju, jednak będą to opady zanikające. 

Temperatura spadnie do 6-7 stopni w rejonach podgórskich, 9-10 stopni w centrum i 11 stopni Celsjusza na południu kraju. Wiatr nadal porywisty, wiejący z kierunku północno-zachodniego, nad morzem może osiągać do 60 km/h.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy