Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:52

04:35 20:28

09:40 01:41

12°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 9°C
  • Ciśnienie 1002 hPa
  • Wiatr W 17 km/h
30
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
71% normy
pm 10
53% normy
Jutro 16°C 7°C
Czwartek 18°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Wiatr do 9 stopni w skali Beauforta. Ostrzeżenia przed sztormem na Bałtyku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w niedzielę ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa pomorskiego o możliwym sztormie na Bałtyku. Prędkość wiatru może sięgnąć do około 87 km/h, a wysokość fali - do 4 metrów.

Reklama

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni opublikowało w niedzielę ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na Bałtyku. Od godz. 14 w części wschodniej strefy brzegowej będzie występował wiatr północno-wschodni skręcający na północny, który może osiągnąć w porywach od 8 do 9 stopni w skali Beauforta, a więc jego prędkość będzie wynosiła do około 87 km/h.

Reklama

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

IMGW prognozuje w tym czasie stan morza do 5 stopni w skali Douglasa, co oznacza, że wysokość występującej fali może sięgać do 4 metrów.

Do kiedy ostrzeżenie?

Sztormowa pogoda utrzyma się przynajmniej do 3 maja do godziny 1.00. Synoptycy zaznaczają jednak, że trudne warunki mogą potrwać dłużej i ostrzeżenie może obowiązywać także później, dlatego zalecają ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Ósmy i dziewiąty stopień w skali Beauforta oznacza początkowo sztorm i wicher przechodzący następnie w silny sztorm. Wiatr jest na tyle silny, że łamie gałęzie drzew.

Ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne powodujące duże straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne