Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:41

05:34 17:51

07:06 19:59

0°C
  • Mgła
  • Odczuwalna 1°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr ESE 4 km/h
47
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
112% normy
pm 10
76% normy
Jutro 17°C 8°C
Piątek 17°C 7°C

Wiatr do 100 km/h, -10℃ i śnieg! Dokuczliwa pogoda w weekend

Prognozy numeryczne na marzec zapowiadały, że ten miesiąc będzie cechować się zmiennością. Pojawi się deszcz, śnieg i mocny wiatr. IMGW wydało już komunikaty ostrzegawcze. Na co trzeba się przygotować w ten weekend?

Prognozy numeryczne na marzec zapowiadały, że ten miesiąc będzie cechować się zmiennością. Pojawi się deszcz, śnieg i mocny wiatr. IMGW wydało już komunikaty ostrzegawcze. Na co trzeba się przygotować w ten weekend?


Nad Polskim niebem będzie w ten weekend działo się wyjątkowo dużo. W pobliżu naszego kraju będą przemieszczać się cyklony umiarkowanych szerokości geograficznych. Niż przyniesie ze sobą chłód i mocny wiatr oraz opady.

Wszyscy oczekują już nadchodzącej wiosny. Jednak pogoda w najbliższych dniach będzie wciąż zimowa. Mieszkańców naszego kraju czekają śnieżyce, a także mróz. Sprawia to, że cieplejsze dni są odległą perspektywą. Za wiosną z pewnością zatęsknimy w ten weekend.

Prognoza na weekend: kiedy i gdzie będzie najzimniej?

Od piątku do niedzieli temperatura powietrza będzie oscylować wokół 0°C. Jednak ze względu na mocny wiatr temperatura odczuwalna utrzyma się na minusie. Zimno będzie szczególnie w nocy.

Reklama

Czytaj również: Aktywny wypoczynek w Kołobrzegu: rowerem, kajakiem i głęboko pod wodą

Chłodne powietrze obejmie cały kraj w sobotę i będzie powoli kierować się na wschód, w stronę Rosji. W tym czasie temperatura odczuwalna może spaść nawet do -10°C. Mróz utrzyma się praktycznie w całym kraju i stopniowo przeniesie za wschodnią granicę.

Prognoza na weekend: wiatr zadmie z zawrotną prędkością

Dynamiczne zmiany pogodowe przyniosą ze sobą porywisty wiatr. Jego prędkość może wynieść nawet 70-100 km/h. Najmocniej zawieje w górach, w okolicach Karkonoszy. Z kolei na terenie Morza Bałtyckiego pojawi się sztorm. Ze względu na silny wiatr, można spodziewać się nawet alertów RCB w nadchodzący weekend.

Czytaj również: Pięć nadmorskich cudów natury, czyli slow tourism na niemieckim wybrzeżu

Prognoza na weekend: marznące opady i śnieg

Intensywność opadów będzie stopniowo wzrastać od piątku do niedzieli. W piątek marznący deszcz spadnie w centralnej części Polski. Natomiast w rejonie od Starego Kobylina, przez Wrocław, po Opole spadnie śnieg. W okolicach stolicy województwa opolskiego spadnie ok. 1,6 cm śniegu. 

Czytaj również: Rowerem i pieszo: trzy pomysły na rowerową wycieczkę z dala od zgiełku

Natomiast w sobotę zarówno śnieg, jak i deszcz spadną w zachodniej części kraju. Z kolei prognozy Ventusky.com na niedzielę zapowiadają, że pod względem opadów będzie to najgorszy czas w trakcie tego weekendu. 

IMGW wydało też ostrzeżenia 1. stopnia dotyczące marznących opadów.  Mają wystąpić na terenie wokół Katowic, a także powiatu cieszyńskiego. IMGW alarmuje również przed silnym wiatrem na północy kraju.

Czytaj również:

Dla spragnionych kontaktu z naturą. Pomysły na weekendowy wypoczynek w Małopolsce

Zimowe szaleństwo w Małopolsce. Zaplanuj ferie już dziś

Nie tylko cena: wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz powietrza

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda na weekend | weekendy | prognoza | Pogoda Interia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama