Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:33

05:26 19:43

15:57 04:37

4°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 1°C
  • Ciśnienie 1003 hPa
  • Wiatr S 9 km/h
30
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
71% normy
pm 10
42% normy
Jutro 7°C 1°C
Poniedziałek 8°C 0°C

Wencke wygania pogodę. W Polsce też to odczujemy

Potężny niż Wencke zbliża się do Europy. W Polsce również poczujemy jego wpływ, jednak nie aż tak jak inne kraje. Mimo wszystko pogoda nie będzie zbyt przyjemna. Do naszego kraju napłynie więcej chmur i deszczu. Powieje też silny wiatr, który miejscami osiągnie prędkość nawet 100 km/h. Sprawdź, czego się spodziewać w ciągu dnia.

Piękny poranek w centrum kraju nie powinien nas zwieść. Wkrótce pogoda się pogorszy i niemal wszędzie pojawi się deszcz. Takie warunki zapewni nam niż Wencke, który w Europie spowoduje spore zamieszanie.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda w cieniu Wencke

Niepogoda w Polsce to i tak niewiele w porównaniu z tym, co czeka w czwartek zachodnią część naszego kontynentu. Niż Wencke przyniesie tam wichury wiejące z prędkością nawet do 130 km. Najmocniej działanie cyklonu odczują Wyspy Brytyjskie, kraje Beneluksu, a później również Skandynawia.

W Polsce niż przyniesie w czwartek "jedynie" spore zachmurzenie i deszcze oraz silny wiatr. Nie będzie on jednak tak groźny jak w innych krajach. Pomimo wymagających warunków wciąż będzie jednak ciepło, a na południowym wschodzie mogą się pojawić lokalne rozpogodzenia.

Rano w wielu miejscach Polski było słonecznie i pogodnie. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, o godz. 6 rano najcieplej było w Pszennie w województwie dolnośląskim: 9,6 st. C. Potem nastąpi pogorszenie pogody.

Czwartek z jesienną aurą

Najwięcej deszczu powinno się pojawić w ciągu dnia na zachodzie i północy Polski. W Sudetach suma opadów może wynieść od 10 do 25 mm. Wysoko w górach spadnie deszcz ze śniegiem.

Dzień będzie ciepły w całym kraju. Temperatury wyniosą od 5 do 10 stopni Celsjusza, zaś najcieplej będzie na Dolnym Śląsku (11 st. C) oraz w Małopolsce: do 12 stopni Celsjusza.

Oddech cyklonu Wencke najmocniej odczuwalny będzie w górach. W wysokich partiach może wiać z prędkością dochodzącą lokalnie nawet do 100 km/h. Na Podkarpaciu spodziewane są podmuchy sięgające 80 km/h, a na terenach podgórskich do 70 km/h. Na nizinach wiatr będzie porywisty, osiągający miejscami do 55 km/h.

Zobacz: Szokująca zmiana pogody. Na mapie anomalii kolor czerwony zmieni się na niebieski. Co to oznacza?

Pogoda taka, że lepiej zostać w domu

Synoptycy zwracają uwagę, że wilgotna i niżowa aura sprawi, że pogoda w ciągu dnia nie zachęci do aktywności na świeżym powietrzu. Niestety, warunki biometeorologiczne będą niekorzystne w całej Polsce, przez cały dzień. Szczególnie nieprzyjemne będzie połączenie deszczu z bardziej porywistym wiatrem.

Sprawdź też: W Wielkanoc pogoda rozczaruje. Będzie zimno, deszczowo, a nawet śnieżnie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | deszcz | wiatr | cyklon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy