Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:52

05:41 19:31

07:45 01:13

14°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr SW 6 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
22% normy
pm 10
14% normy
Jutro 20°C 6°C
Poniedziałek 11°C 6°C

Weekend pochmurny i chłodny. Kierowcy muszą uważać na marznące opady i śnieg

Pogoda podzieli Polskę w ostatni listopadowy weekend. Na wschodzie i w centrum - zima, a na zachodzie mieszkańcy mogą spodziewać się typowo jesiennej aury. - Będzie pochmurno, w większości kraju występować będą mieszane opady deszczu i śniegu - powiedziała Interii synoptyk Ilona Bazyluk. Temperatura też nie będzie nas rozpieszczać. W większości kraju około 0 st. Celsjusza, co oznacza, że opady będą zamarzać. Kierowcy muszą zatem uważać.

Niż Denise sprowadza do Polski zimne i wilgotne powietrze oraz opady śniegu. Te w ostatnich dniach mocno zaskoczyły i kierowców, i drogowców. - W weekend w całym kraju to już nie będą takie duże opady. Spadnie do 5 cm śniegu - zapowiedziała synoptyk. - Większym zagrożenie będą opady marznące. Dla terenów podgórskich Karpat wydano ostrzeżenie. Na południu wystąpi oblodzenie - ostrzegła Bazyluk.

IMGW ostrzega kierowców. Na drogach będzie ślisko

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę niebo nad większością kraju będzie zachmurzone. Będzie również chłodno. Na wschodzie i w centrum kraju temperatura będzie oscylowała wokół 0 st. Celsjusza. Tam, jak wyjaśniła synoptyk, mieszane opady deszczu i śniegu będą zamarzały i tworzyły lokalne oblodzenia. Nieco cieplej ma być na zachodzie kraju, gdzie słupki rtęci powędrują w okolice 6-7 stopni Celsjusza

Reklama

Oprócz  niebezpiecznych marznących opadów, kierowcy muszą także uważać na gęste mgły. IMGW wydało ostrzeżenie dla województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Przed południem będą ograniczać widoczność do 200 metrów.

Kiedy zawita prawdziwa zima?

Czy pierwsze opady śniegu to sygnał, że zima rozpoczęła się już na dobre? - W najbliższych dniach temperatura będzie się utrzymywać. Większych mrozów spodziewamy się koło Mikołajek - wyjaśniła synoptyk.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy