Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:47

07:31 16:03

12:01 01:23

1°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1004 hPa
  • Wiatr SSE 13 km/h
130
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo zła
pm 2.5
702% normy
pm 10
542% normy
Jutro 5°C 1°C
Sobota 5°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Wakacje pod psem

W tym roku nie będzie upałów. Letnie miesiące nie będą nas rozpieszczać słoneczną pogodą. Przez większość wakacji będzie deszczowo i chłodno - informuje "Dziennik".

Na łamach "Dziennika" ukazała się prognoza pogody na najbliższe trzy miesiące, z której wyraźnie wynika, że ci wszyscy, którzy nie zaplanowali jeszcze urlopu, a chcą spędzić go w promieniach słońca, powinni nastawić się na wypoczynek na przełomie czerwca i lipca. Właśnie wtedy zacznie się prawdziwa wakacyjna aura. Po 20 czerwca zrobi się słonecznie i ciepło, choć nie upalnie. Temperatura będzie oscylować wokół 21-24 stopni. Niestety już w połowie lipca pogoda ulegnie załamaniu.

Reklama

Według "Dziennika", najgorzej zapowiada się trzecia dekada lipca. Temperatura spadnie do 19-22 stopni, nadciągną burze i przelotne opady. Później nie będzie lepiej. Początek sierpnia to więcej opadów i burz. W następnych dekadach temperatura spadnie do 16-20 stopni w dzień i 7-9 w nocy.

Amatorzy sportów wodnych też nie będą mieli powodów do radości. Temperatura w Bałtyku i w jeziorach raczej nie przekroczy 20 stopni. Na taki stan rzeczy wpływać będą niskie nasłonecznienie, chłodne noce i wiatry w cieśninach bałtyckich, pozwalające na wymianę wody z zimnym oceanem.

Wakacyjna pogoda powinna jednak zadowolić żeglarzy - czytamy w "Dzienniku". Przez cały sezon można spodziewać się wiatrów barycznych, które rozciągają się na większych obszarach niż przybrzeżne bryzy.

Powody do radości będą mieli też grzybiarze. Dzięki pięknej majowej pogodzie można spodziewać się naprawdę owocnego sezonu. W przeciwieństwie do truskawek, które w tym roku nie będą zbyt słodkie, grzyby nie są wymagające, a deszczowa aura wakacyjna zapewni im dużo potrzebnej wody.

Wszystkich wczasowiczów na pewno nie ucieszy też fakt, że nadchodzące lato stworzy idealne warunki dla rozwoju komarów. Jedyną nadzieją może być fakt, że sroga zima zdziesiątkowała ich populację. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się na własnej skórze już za kilka tygodni - konkluduje "Dziennik".

Sprawdź najbardziej aktualną prognozę pogody

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy