Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:18

04:18 20:50

22:00 03:55

16°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1023 hPa
  • Wiatr SE 11 km/h
4
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
10% normy
pm 10
8% normy
Jutro 25°C 13°C
Wtorek 21°C 13°C

W wielu regionach będzie załamanie pogody. Burze z ulewnym deszczem

W najbliższych dniach nie będzie już tak gorąco i trzeba znowu wyjąć parasole. W wielu regionach popada, a gdzieniegdzie zagrzmi. Będą też jednak cieplejsze miejsca.

Wtorek 25 sierpnia

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami na Pomorzu Gdańskim oraz wschodzie również burze. Na krańcach wschodnich Polski możliwe burze z gradem. W czasie burz prognozowana suma opadów do 12 mm. Temperatura maksymalna od 20 do 23 st. Wiatr początkowo słaby później nasilający się do umiarkowanego, okresami porywisty z kierunków zachodnich. Jedynie w czasie burz porywy wiatru mogą osiągać prędkość około 65 km/h.

Słonecznie i bez opadów powinno być za to w centralnej i południowo-zachodniej części kraju.

Reklama

W nocy na Pomorzu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. W drugiej połowie nocy na wschodzie miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 10 st. na północnym wschodzie, w centrum 14 st., do 15 st.,17 st. na zachodzie kraju i wybrzeżu.

Chłodniej jedynie w kotlinach górskich i tam spadki temperatur do około 11 st., 12 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy. Nad ranem na Przedgórzu Sudeckim wiatr okresami porywisty.

Środa 26 sierpnia

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. W północnych województwach deszczowo i burzowo. Na krańcach wschodnich ponownie możliwe burze z gradem.

W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 21 st. na północy, do 27 st. w południowej części kraju. Chłodniej tylko nad w kotlinach górskich i tam od 20 do 23 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągać prędkość zwłaszcza na wschodzie do 90 km/h. W szczytowych partiach Sudetów i Tatr porywy wiatru od 90 km/h do 100 km/h.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy