Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:16

07:15 16:24

13:33 06:54

2°C
  • Śnieg
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1002 hPa
  • Wiatr W 22 km/h
22
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
52% normy
pm 10
28% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -7°C

W weekend nawet 20 stopni. Najnowsze prognozy

- Mieszkańcy centralnej i południowej Polski mogą już w sobotę otworzyć wiosenny sezon grillowy. Ci z północy i północnego zachodu muszą poczekać do niedzieli - radzi rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. Na termometrach zobaczymy nawet 20 stopni Celsjusza.

- W sobotę Polska będzie podzielona na dwie części. Linia frontu meteorologicznego będzie przebiegała od Suwałk, przez Mławę, Koło, Kalisz, po Zieloną Górę i Zgorzelec - mówi synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

W północno-zachodnich regionach kraju, pozostających za linią frontu meteorologicznego, będzie chłodniej, pochmurnie i deszczowo. Tutaj termometry wskażą od około 5 do 9 stopni Celsjusza. W ciągu całego dnia może spaść do 10 mm deszczu i niestety będzie bardzo mało słońca. 

- Natomiast druga część kraju, na południe od frontu, będzie zdecydowanie lepsza na weekend. Jeżeli ktoś się wybiera w tamte strony, to przez sobotę i niedzielę będzie miał cudowną pogodę. Temperatury od 14 do 19 stopni Celsjusza. Zdecydowanie więcej słońca i bez opadów - przewiduje synoptyk.

Reklama

W górach będzie dosyć silny wiatr od około 70 do 80 km/h.

W niedzielę również słonecznie

- Wybiegając do niedzieli mogę powiedzieć, że słońce i pogoda będą łaskawe dla mieszkańców całej Polski - podkreśla synoptyk.

Zanikające opady mogą się jedynie pojawić na północno-zachodnich krańcach kraju. Maksymalne temperatury to 19, a może nawet 20 stopni Celsjusza.

- Muszą uważać amatorzy nart skiturowych, których nie brakuje w górach, tym bardziej, że zostały wydane lawinowe "dwójki" i "trójki" - ostrzega Walijewski.

"Śnieg nie powiedział jeszcze ostatniego słowa"

Niestety, wiosenna aura szybko się skończy. Na początku przyszłego tygodnia znów powrót chłodów. We wtorek trzeba już będzie wyciągnąć z szafy ciepłe kurtki.

- Jeszcze uwaga do kierowców. Nich ich nie zmyli piękna pogoda w weekend. Zimowe opony się jeszcze przydadzą. Śnieg nie powiedział jeszcze ostatniego słowa - zaznaczył synoptyk IMGW.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama