Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:23

07:24 15:26

05:31 15:21

6°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 988 hPa
  • Wiatr S 11 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
27% normy
pm 10
16% normy
Jutro 1°C -2°C
Sobota 2°C -1°C

W weekend do Polski może zawitać zima. Prognoza IMGW

W nadchodzący weekend do Polski po raz kolejny może zawitać zima. Z bieżących prognoz wynika, że przedzimowa aura utrzyma się w przyszłym tygodniu być może aż do 6 grudnia - przekazał IMGW. Instytut przestrzega przy tym przed dużym ryzykiem oblodzenia dróg i nawierzchni.

Zgodnie z prognozą Instytutu w sobotę (28 listopada) temperatura ma wynieść od 2 do 7 stopni Celsjusza. Odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa przez porywisty wiatr. Z kolei w niedzielę (29 listopada) w całym kraju temperatura maksymalna nie przekroczy 5 stopni Celsjusza, a w nocy niemal wszędzie spadnie poniżej zera.

Gdzie spadnie śnieg?

"W nadchodzący weekend do Polski po raz kolejny może zawitać zima. Przemieszczający się przez nasz kraj front atmosferyczny sprowadzi wilgotną masę powietrza znad Atlantyku, a od soboty chłodniejsze powietrze znad Morza Arktycznego" - podał IMGW.

Reklama

Zgodnie z przewidywaniami w sobotę i w niedzielę, głównie na wschodzie i południu kraju, możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu. "Nie będą to opady duże, jedynie na pogórzach i w górach. Przyrosty pokrywy śnieżnej, zwłaszcza w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę, mogą sięgać ok. 10 cm w ciągu 12 godzin. W pozostałej części kraju możliwe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a na zachodzie - głównie deszczu" - prognozuje Instytut.

Ze względu na wahania temperatury i mieszane opady istnieje duże ryzyko oblodzenia dróg i nawierzchni.

"Z bieżących prognoz wynika, że przedzimowa aura utrzyma się w przyszłym tygodniu być może aż do 'Mikołajek'. Cały czas warunki sprzyjać będą występowaniu opadów śniegu, możliwe więc, że miejscami przez kilka dni utrzyma się niewielka pokrywa śnieżna" - czytamy.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama