Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:41

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr E 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

W Tatrach zaczął intensywnie padać śnieg

W pierwszy dzień świąt w Tatrach zaczął intensywnie padać śnieg. W górach obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego, z tendencją rosnącą. Tafle tatrzańskich jezior pokrył lód.

Jak poinformował PAP dyżurny obserwatorium meteorologicznego na Kasprowym Wierchu, w górach panuje zamieć. Wiatr w porywach osiąga prędkość do 70 km na godzinę.

Reklama

Wysokogórskie szlaki pokryte są cienką warstwą świeżego śniegu, pod którym w wielu miejscach występują oblodzenia. Powyżej górnej granicy lasu warunki turystyczne są trudne, a przebieg wielu szlaków jest niewidoczny. Poruszanie się po wyższych partiach gór wymaga doświadczenia i odpowiedniego ekwipunku, jak raki i czekan, a także umiejętności posługiwania się nim.

W górach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego; oznacza to, że wyzwolenie lawiny jest możliwe zwłaszcza przy dużym obciążeniu dodatkowym, przede wszystkim na stromych stokach.

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają przed wchodzeniem na tafle lodu, które pokrywają tatrzańskie jeziora. Lód jest zbyt cienki i wchodzenie na niego grozi śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Choć na Kasprowym Wierchu leży 64 cm śniegu, na nartostradach jest nadal zbyt mała pokrywa śnieżna, aby uruchomić trasy.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama