Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:53

07:15 17:24

18:37 10:11

7°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr WNW 33 km/h
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
17% normy
pm 10
12% normy
Jutro 10°C 1°C
Poniedziałek 12°C 3°C

W Tatrach sypie. Najwięcej śniegu na Kasprowym Wierchu

Tych, którzy wybrali się na ferie w polskie góry, na pewno cieszy fakt, że w końcu porządnie sypnęło śniegiem. Jak podaje serwis Tatromaniak.pl, tylko w ciągu ostatniej doby spadło tam ok. pół metra białego puchu. Największy przyrost pokrywy śnieżnej zaobserwowano na Kasprowym Wierchu i to właśnie stamtąd pochodzi wymowne zdjęcie, które trafiło do sieci.

W Tatrach zrobiło się biało. Już wczoraj na Podhalu z powodu intensywnych opadów śniegu panowały bardzo trudne warunki na drogach. Sparaliżowana była zimowa stolica - Zakopane. Do tego doszły silny wiatr i zamiecie śnieżne.

Jak informuje w środę serwis Tatromaniak, tylko w ciągu ostatniej doby dosypało ok. pół metra świeżego puchu. Obecnie na Kasprowym Wierchu, jak czytamy, grubość pokrywy śnieżnej wynosi już 151 cm, natomiast w Dolinie Pięciu Stawów Polskich 111 cm. Równie dużo śniegu jest na Hali Gąsienicowej - 94 cm.

Sytuację w okolicach Kasprowego Wierchu najlepiej ilustruje zdjęcie wejścia do obserwatorium IMGW, które znajduje się na jego szczycie.

Reklama

TOPR-owcy przestrzegają: warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL