Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:33

07:31 16:03

12:01 01:23

0°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
133% normy
pm 10
104% normy
Jutro 5°C 1°C
Sobota 6°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

W Tatrach pierwszy stopień zagrożenia lawinowego

W Tatrach powyżej 1900 metrów nad poziomem morza nadal obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego. Jak informuje TOPR, wyzwolenie lawiny jest na ogół możliwe przy dużym obciążeniu, w nielicznych miejscach, na bardzo stromych stokach.

Warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są trudne. Od wysokości około 1600 metrów leży śnieg, szlaki są oblodzone. Na niżej położonych szlakach - m.in. w Dolinie Chochołowskiej oraz na Ścieżce nad Reglami pomiędzy Doliną Chochołowską a Kościeliską, jest błoto.

Reklama

Ratownicy i Tatrzański Park Narodowy apelują, by planując wycieczki w góry, brać pod uwagę, że wcześniej robi się ciemno - słońce zachodzi już przed godz. 16. Wycieczkę należy zaplanować tak, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem.

Kolej linowa na Kasprowy Wierch po jesiennej przerwie technicznej od poniedziałku znów wozi pasażerów.

Wypadki w ostatnich dniach

Ostatniej nocy doszło do wypadku w masywie Kazalnicy Mięguszowieckiej w Tatrach. Mężczyzna, który spadł z dużej wysokości, nad Czarny Staw, poniósł śmierć na miejscu. Była to jedna z osób biwakujących na wierzchołku Kazalnicy. Jak informuje policja, tragicznie zmarły to 27-letni funkcjonariusz z Suchej Beskidzkiej, ratownik Grupy Beskidzkiej GOPR.

W sobotę lawina pod Rysami porwała kobietę. Zdołała ona jednak utrzymać się na powierzchni masy śniegu, doznała urazu nogi. Poszkodowaną osobę do szpitala przetransportował słowacki śmigłowiec ratowniczy. Sokół TOPR przechodzi teraz przegląd techniczny.

Ratownicy ostrzegają, że warunki w górach są trudne nawet dla doświadczonych taterników. Nie da się chodzić po górach bez specjalnego sprzętu zimowego.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Sprawdź prognozę długoterminową na 45 dni


Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama