Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:27

06:34 18:17

18:05 03:20

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 13 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
30% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 15°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

W święta spadnie śnieg. Prognoza pogody

W Święta Bożego Narodzenia pogoda będzie przypominała bardziej tę z okresu późnej jesieni niż typową polską zimę. Niewielkie opady śniegu i deszczu ze śniegiem pojawią się miejscami jedynie na wschodzie i południu kraju - podaje IMGW.

Przedświąteczny weekend i okres Świąt Bożego Narodzenia będzie dość ciepły, ale pochmurny i deszczowy. Niewielkie opady śniegu i deszczu ze śniegiem pojawią się jedynie miejscami na wschodzie i południu kraju - informuje IMGW.

Przedświąteczny weekend

Reklama

W sobotę i niedzielę przed Świętami Bożego Narodzenia pogodę w Polsce będzie kształtował niż znad Danii i towarzyszący mu front atmosferyczny, który z zachodu przyniesie ciepłe polarne morskie powietrze, dość wysoką temperaturę i pochmurną, głównie deszczową aurę. Opadów deszczu możemy spodziewać się niemal w całym kraju, jedynie na wschodzie i północnym wschodzie lokalnie spadnie śnieg i deszcz ze śniegiem.

Jak podaje IMGW, temperatura powietrza w ciągu dnia wyniesie od 5 st. na południowym wschodzie, w centrum i nad morzem do nawet 9 st. na Dolnym Śląsku. Chłodniej będzie na północnym wschodzie: od 0 st. do 3 st., a w nocy lokalnie spadek do - 4 st. Tam też z powodu oblodzenia nawierzchni dróg i chodników w nocy może być ślisko. Odczucie chłodu będzie potęgowane przez dość silny wiatr, który w porywach na południu kraju może osiągać 70 km/h.

Pogoda w święta

"Zarówno 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia, jak i w kolejne dni świąt pogoda będzie przypominała bardziej tą z okresu późnej jesieni niż typową polską zimę" - czytamy w komunikacie IMGW.

Z zachodu i północnego zachodu Europy nadal będą napływały wilgotne i stosunkowo ciepłe masy powietrza, które przyniosą przeważnie duże zachmurzenie, a wraz z nim opady deszczu i deszczu ze śniegiem, jedynie gdzieniegdzie na południu i wschodzie kraju spadnie słaby śnieg. W górach wystąpią opady śniegu.

We wszystkie świąteczne dni, na wschodzie i południowym wschodzie kraju wystąpi niższa temperatura, która w ciągu dnia wyniesie do -1 st. do 2 st., a w nocy podczas niewielkich przejaśnień miejscami spadnie do -5 st., przez co mieszkańcy tych rejonów Polski częściej będą mogli się cieszyć opadami śniegu. W nocy jednak może tam wystąpić oblodzenie dróg i chodników. Na zachodzie i w centrum kraju również będzie pochmurno, a z uwagi na wyższą temperaturę powietrza, wynoszącą w ciągu dnia od 4 st. do 6 st., należy spodziewać się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie na północy okresami porywisty.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje