Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:47

04:55 20:28

23:29 13:23

22°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
47% normy
pm 10
37% normy
Jutro 25°C 15°C
Poniedziałek 22°C 13°C

W środę upał i burze, na zachodzie pochmurno i rześko

W środę nad zachodnią część kraju zacznie nasuwać się front, który podzieli Polskę na obszary z różnym typem pogody - prognozuje synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska. Na wschodzie będzie upał, bliżej centrum burzowo, a na zachodzie pochmurno i rześko.

Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego powiedziała, że w środę od zachodu na Polskę nasuwać się będzie strefa frontu, która bardzo wolno przesunie się do centrum. W związku z tym kraj podzielony zostanie na różne części z innymi typami pogody.

Na wschodzie kraju będzie upalnie i raczej sucho - tylko w północnej części może przelotnie popadać. Termometry pokażą 30, a nawet 32 stopnie Celsjusza.

Wiatr w porywach do 100 km/h

Z kolei w strefie od Pomorza Wschodniego, przez Kujawy, po Łódzkie do Opolskiego i Dolnego Śląska będzie zmienne zachmurzenie, wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Burzom tym, jak wskazała Dąbrowska, towarzyszyć mogą intensywne zjawiska, szczególnie na Pomorzu Wschodnim i Kujawach. Spaść tam może do 40 mm deszczu, a także grad. Wiatr w porywach może osiągać do 100 km/h. Burze, już nieco słabsze, prognozowane są również na pozostałym obszarze w tej strefie.

- Natomiast krańce zachodnie będą w zupełnie innym typie pogody. Tam będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu i rześko, bo od 20 do 22-23 stopni - zaznaczyła synoptyk. 

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne