Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:26

07:23 15:26

21:01 12:55

-5°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1006 hPa
  • Wiatr N 2 km/h
Jutro 0°C -4°C
Poniedziałek -2°C -6°C

W piątek będzie gorąco. Wydano alerty trzeciego stopnia

Po upalnym czwartku wysokie temperatury będą utrzymywać się także w piątek. Synoptycy wydali alerty pierwszego i drugiego stopnia w niemal całej Polsce, a na zachodzie również trzeciego. Tam słupki rtęci wskażą nawet 36 kresek powyżej zera.

Najwyższych temperatur możemy spodziewać się na zachodzie kraju. Tam temperatury osiągną najwyższe wskazania.

Pogoda dziś. Wydano alert trzeciego stopnia

Alerty trzeciego stopnia zostały wydane w województwie lubuskim i wielkopolskim dla powiatów: słubickiego, sulęcińskiego, gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego, międzychodzkiego, szamotulskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego oraz pilskiego.

W województwie śląskim, opolskim, dolnośląskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i pozostałych częściach lubuskiego i wielkopolskiego alerty drugiego stopnia.

IMGW zapowiada je także we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, pomorskim, zachodniej części warmińsko-mazurskiego, na zachodzie mazowieckiego, świętokrzyskiego i małopolskiego, na południu lubelskiego oraz w północno-wschodniej części podkarpackiego.

Reklama

Alerty o upałach nie obejmują m.in. Szczecina, Koszalina, Łomży, Ostrołęki, Suwałk, Białegostoku, Siedlec i Nowego Sącza.

Upały w Polsce. Temperatury ponad 30 stopni

W ciągu ostatnich dni w w Polsce utrzymują się wyjątkowo wysokie temperatury. W nocy z czwartku na piątek zapowiadano tropikalną noc, z temperaturami osiągającymi nawet 20-21 stopni Celsjusza na zachodzie kraju.

W czwartek IMGW opublikował na Twitterze wpis podsumowujący upały tego dnia. Jak napisano: "Mamy już oficjalne podsumowanie dzisiejszych upałów. Na stacji telemetrycznej w Przelewicach (zachodniopomorskie) zanotowano maksymalnie 36,5°C. W Słubicach na stacji synoptycznej termometry również pokazały 36,5°C".

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: upały | wysokie temperatury | alerty pogodowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama