Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:32

06:19 17:17

22:32 08:56

7°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1031 hPa
  • Wiatr W 28 km/h
50
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
122% normy
pm 10
84% normy
Jutro 10°C 3°C
Czwartek 8°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

W oczekiwaniu na wiosnę - najnowsze prognozy

Synoptycy już od kilku dni zapowiadają nadejście wiosny. Niestety, patrząc na to, co za oknem i na prognozy na najbliższe dni, wszystko wskazuje na to, że tegoroczne oczekiwanie na cieplejsze dni to prawdziwy test naszej cierpliwości.

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia oraz Skandynawia są pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu niżów. Pogodę w Polsce kształtuje niż z ośrodkiem przemieszczającym się znad Podlasia nad północną Białoruś, na południu kraju zaznacza się wpływ niżu z ośrodkiem nad Adriatykiem. Pozostajemy w tej samej, dość chłodnej masie powietrza.

Reklama

W piątek zachmurzenie duże, okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na południowym wschodzie Polski deszczu ze śniegiem i deszczu. Temp. maks. od 0 st. na Suwalszczyźnie do 4 st. miejscami na zachodzie i południu Polski oraz 6 st. na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 55 km/h, północno-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę w kraju zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. W Bieszczadach opady śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym, dające przyrost pokrywy śnieżnej o 4 do 8 cm. Temp. min. od -4 st. do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W sobotę w kraju zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Temp. maks. od 0 st. na Mazurach i Suwalszczyźnie do 1-3 st. na pozostałym obszarze Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy