Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:59

06:19 16:20

15:53 01:00

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr SE 13 km/h
54
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
134% normy
pm 10
106% normy
Jutro 16°C 10°C
Wtorek 17°C 8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

W nocy zamarzło pięć osób. Nawet minus 21 stopni

To była naprawdę mroźna noc. Najzimniej było w Bieszczadach. W Stuposianach termometry pokazały -21,4 stopnia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega i apeluje o ostrożność. Zeszłej nocy zamarzło pięć osób.

Znajdujący się nad Ukrainą i Rosją mroźny wyż spowodował, że na wschodzie Europy temperatura spadła do -20 stopni. W Polsce najniższą temperaturę odnotowano na stacji pomiarowej w Stuposianach w Bieszczadach: -21,4 stopnia Celsjusza. 

Reklama

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że zeszłej nocy zamarzło pięć osób. RCB apeluje jednocześnie, abyśmy pomagali tym, którym mróz może odebrać życie - bezdomnym, ludziom śpiącym na ławkach czy też osobom, które zasłabną podczas mroźnego wieczoru. 

Prognoza pogody na piątek, 30 listopada

Dzisiaj, 30 listopada, temperatura maksymalna wahać się będzie od -6 stopni do 3 stopni Celsjusza. W niektórych rejonach można spodziewać się marznących opadów i silnego wiatru. Z tych względów IMGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia.

Do godzin popołudniowych ostrzeżenie obowiązywać będzie w zachodniej połowie województwa zachodnio-pomorskiego oraz krańcach zachodnich, obejmujących rejon Ziemi Lubuskiej. Zarówno kierowcy, jak i piesi powinni zachować ostrożność.

Będzie też mocno wiało, zwłaszcza na wybrzeżu wschodnim i w rejonie Zatoki Gdańskiej. Wiać będzie z prędkością od 30 do 40 km na godzinę, a w porywach nawet do 80 km/h. Ma on jednak słabnąć wraz z upływem dnia. Póki co IMGW objął te tereny ostrzeżeniem 1. stopnia.

Ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia przed silnym wiatrem obowiązują do godzin popołudniowych w powiatach obejmujących wybrzeże województwa pomorskiego oraz północno-zachodnią część Warmii i Mazur, a dokładnie w powiatach: Elbląg, elbląskim, braniewskim, lidzbarskim i bartoszyckim.

Prognoza pogody na najbliższe dni

Jutro mroź już tylko na wschodzie kraju. Od minus 6 stopni w Białymstoku, a w Krakowie do minus 3. Marznący deszcz - według ostrzeżeń IMGW - możliwy jest na terenie niemal wszystkich województw.

Od niedzieli zdecydowane ocieplenie. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje