Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:00

05:35 19:35

07:31 00:27

6°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr NNW 13 km/h
0
CAQI
ŹRÓDŁO:
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
b/d
pm 10
b/d
Jutro 13°C 5°C
Niedziela 13°C 6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

W nocy będą przymrozki na wschodzie i południu kraju do -5 stopni. IMGW ostrzega

W nocy na wschodzie i południu kraju będą przymrozki. Temperatura przy gruncie od Śląska po Lubelszczyznę może spaść do nawet -5 st. C - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na Podhale zima wróciła w sobotę. Spadło tam trochę śniegu.

- Dzisiejsza noc na południu i wschodzie kraju będzie znowu z przymrozkami. Wydane są w związku z tym ostrzeżenia pierwszego stopnia, a temperatura przy gruncie może spaść do -5 st. C - ostrzegają synoptycy IMGW. Alert dotyczy południa Mazowsza, Małopolski oraz Śląska.

Reklama

Poza tym synoptycy IMGW prognozują, że w poniedziałek od rana strefa frontu z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem będzie na północnym zachodzie kraju, a do popołudnia nasunie się nad północno-wschodnią i centralną Polskę.

- Pogodnie i bez opadów tego dnia będzie jedynie na krańcach południowo wschodnich, choć tutaj rano mogą pojawić się przymrozki do -2 st. C, a w rejonach podgórskich nawet do -6 st. C. Wraz z frontem będzie przemieszczała się strefa opadów deszczu, które stopniowo będą przechodziły w deszcz ze śniegiem i śnieg - podali synoptycy. 

- To diametralnie inny scenariusz pogodowy, ale typowy dla klimatu Polski - zaznaczyli.

IMGW zapowiada także, że w poniedziałek mimo napływającej chłodnej masy powietrza, na południowym zachodzie, południu i południowym wschodzie do południa temperatura maksymalna wzrośnie do bardziej wiosennych wartości i wyniesie od 10 st. C do 14 st. C, "jednak na północy i północnym zachodzie, za frontem, wyniesie jedynie od 4 st. C do 8 st. C - dodano.

Ponownie nieco wzmoże się wiatr, który będzie umiarkowany, a na Pomorzu nawet dość silny w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama