Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:42

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
48
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
115% normy
pm 10
74% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

W Małopolsce i na Śląsku przybierają rzeki. Na Pszczynce przekroczony stan alarmowy

Po intensywnych opadach deszczu w kilku punktach pomiaru poziom rzek w Śląskiem przekroczył stan ostrzegawczy, a w jednym, na Pszczynce, także stan alarmowy – podały we wtorek (13 października) służby kryzysowe wojewody śląskiego. Rzeki przybierają też w Małopolsce.

Według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK) stan alarmowy przekracza Pszczynka na stacji pomiarowej Mizerów-Borki - o ponad 20 cm. W Pszczynie ta sama rzeka przekracza stan ostrzegawczy.

Przekroczenie stanów ostrzegawczych odnotowano we wtorek rano także w punktach pomiaru na Odrze - w Krzyżanowicach, Chałupkach i Raciborzu-Miedoni, na Wiśle w Goczałkowicach, na Koszarawie w Pewli Małej i na Białej w Czechowicach-Bestwinie.

Jak podało WCZK, minionej doby w związku z warunkami pogodowymi Państwowa Staż Pożarna w całym regionie odnotowała 34 interwencje. Najwięcej w powiecie bielskim (pięć) oraz pszczyńskim (cztery).

Reklama

Sytuacja w Małopolsce

W związku z opadami przybierają również rzeki w woj. małopolskim. Strażacy minionej doby interweniowali interweniowali kilkanaście razy. 

- Od rana zgłoszeń przebywa, dotyczą one głównie usuwania powalonych drzew - powiedział rzecznik małopolskiej straży pożarnej mł. bryg. Sebastian Woźniak.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Joanna Paździo, stany ostrzegawcze przekraczają: Wisła w Jawiszowicach - o 27 cm i Biała w Grybowie - o 102 cm.

W Małopolsce nadal ma padać. Opady wyniosą od 15 do 30 litrów wody na metr kw., lokalnie do 35. W Tatrach spadnie śnieg.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy