Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:43

04:24 20:57

13:21 00:30

13°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
3
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
7% normy
pm 10
5% normy
Jutro 21°C 12°C
Sobota 22°C 12°C

Uwaga, załamanie pogody. Ostrzeżenia dla niemal całej Polski

W weekend czeka nas załamanie pogody. Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia wydał IMGW dla niemal całej Polski. W sobotę spodziewane są silne wiatry i burze z gradem.

Burze z gradem pojawią się już w piątek wieczorem na zachodniej i południowej granicy Polski.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu początkowo od 10 mm do 15 mm, w nocy od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru początkowo do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h, a w nocy do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami możliwy grad. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz z silnymi zjawiskami dotyczyć będzie godzin nocnych" - przekazali synoptycy IMGW.

Gdzie i kiedy burza? 

Ostrzeżenia w piątek będą obowiązywać dla powiatów: z województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego, a także lubuskiego i zachodniopomorskiego. W godzinach nocnych ostrzeżenia obejmą resztę Polski. W sobotę burze spodziewane są na terenie niemal całego kraju - z wyjątkiem Bieszczad i Podkarpacia.

Reklama

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Uwaga, silny wiatr

Oddzielne ostrzeżenia wydano ze względu na spodziewany silny wiatr. Mocniej będzie wiało w północnej Polsce - gdzie od północy w większości powiatów będą obowiązywać ostrzeżenia drugiego stopnia.

"Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu" - brzmi komunikat.

Nieco spokojniej będzie na południu Polski. Prognozowany jest wiatr do 75 km/h - stąd ostrzeżenia pierwszego stopnia, obowiązujące do późnego popołudnia lub wieczora. 

Alert z ostrzeżeniem o gwałtownych burzach i silnym wietrze wysłało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Ostrzeżenia hydrologiczne

IMGW wydał także ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia. Jak przekazano, w związku z prognozowanymi burzami na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody, a lokalnie istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. 

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gdzie burza | Ostrzeżenia IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy