Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:53

07:31 16:03

12:01 01:23

2°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1004 hPa
  • Wiatr SSE 9 km/h
130
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo zła
pm 2.5
702% normy
pm 10
542% normy
Jutro 5°C 1°C
Sobota 5°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Uwaga na zawieje i zamiecie

Zima zagościła u nas na dobre. W Tatrach jest minus 13 stopni, w Zakopanem - minus 5. A do tego pod Giewontem 20 centymetrów śniegu. Ale na tym nie koniec. Synoptycy nie mają dla nas dobrych wiadomości.

Obfite opady śniegu i bardzo silny wiatr meteorolodzy zapowiadają dziś w nocy i jutro w ciągu dnia w całej południowej Polsce; przewidują zawieje i zamiecie od Podkarpacia, po Małopolskę, Świętokrzyskie i Śląsk.

Reklama

To z pewnością nie najlepsze wiadomości dla kierowców. Już teraz jazda samochodem sprawia im sporo problemów. Na Śląsku od rana panują bardzo trudne warunki: jest ślisko, a dodatkowo cały czas pada śnieg. W całym województwie bez przerwy pracuje prawie sto pługów i solarek.

Także w całej Małopolsce panują dziś bardzo trudne warunki jazdy. Pada śnieg. Trasy krajowe są czarne i mokre. Błoto pośniegowe leży na drogach Piwniczna-Stary Sącz i Brzesko-Nowy Sącz. Również drogi lokalne mogą być pokryte śniegiem.

Po południu w miejscowości Sufczyn w Małopolsce czołowo zderzyły się ciężarówka i maluch. Kierowca malucha zginął na miejscu - poinformował dyżurny komendy powiatowej policji w Brzesku. Wypadek spowodował zablokowanie na godzinę drogi krajowej nr 4 Kraków-Tarnów.

Nie jest już zablokowany zjazd z południowego autostradowego obejścia Krakowa na autostradę A4 w kierunku Katowic. Tam strażacy usuwali skutki wypadku, w którym zderzyły się dwie ciężarówki, z jednej z nich wypadło ok. 150 butli po gazie.

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama