Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:27

6:44 16:57

8:2521:00

2°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 5°C
 • Ciśnienie 1024 hPa
 • Wiatr SW 6 km/h
 • Dla biegaczy
  5
  Dość dobre

  Dość dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  9
  Bardzo dobre

  Bardzo dobre warunki dla astmatyków

52
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zanieczyszczone
pm 2.5
126% normy
pm 10
100% normy
Jutro 2°C -6°C
Środa 1°C -6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Uwaga na silny wiatr na północy kraju

Po południu, wieczorem i w nocy będzie bardzo silnie wiało na północy Polski, nad morzem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla nadmorskiej części województw zachodniopomorskiego i pomorskiego. Według synoptyków, wiatr może tam wiać z południowego zachodu z prędkością od 35 do 45 kilometrów na godzinę, w porywach do 80 kilometrów na godzinę, na samym wybrzeżu od 45 do 55 kilometrów na godzinę, w porywach do 80.

Reklama

Ponadto w tym samym czasie spodziewane są tam opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 milimetrów.

Jak ostrzegają Obserwatorzy Burz, silny wiatr na północy Polski powoduje przechodzący obecnie przez Skandynawię niż Wolfgang. Tworzy się jednak niż wtórny Xavier, który obecnie jest nad Atlantykiem i który w kolejnych godzinach skieruje się na Szkocję, północne Niemcy i Polskę.

Według Obserwatorów Burz, prędkość wiatru jutro może wzrosnąć praktycznie w całej centralnej, południowej i zachodniej Polsce. W porywach na płaskich terenach może osiągnąć nawet 115 kilometrów na godzinę, a w górach przekroczyć 140 kilometrów na godzinę. Najmocniej ma jutro wiać w południowej Wielkopolsce oraz na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Porywy we Wrocławiu mogą dojść do 105 kilometrów na godzinę, a w Zielonej Górze do 110.

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama