Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:23

7:37 15:55

0:062:00

3°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna -6°C
 • Ciśnienie 997 hPa
 • Wiatr WNW 22 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
48% normy
pm 10
36% normy
Jutro 5°C 1°C
Piątek 3°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Uwaga na intensywne opady i burze

W czwartek w południowej części kraju mogą wystąpić intensywne opady deszczu, lokalnie może spaść 90 milimetrów deszczu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy wydali ostrzeżenia dla kilku województw.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami, burzami i silnym wiatrem obowiązują w sześciu województwach: lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim i łódzkim. 

Reklama

W Łódzkiem i na Lubelszczyźnie mogą wystąpić burze z porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Lokalnie możliwe też opady niewielkiego gradu.

Największe ulewy prognozowane są natomiast w woj. świętokrzyskim, dla którego IMGW wydał alert drugiego stopnia (w trzystopniowej skali). "Prognozuje się tam wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów za okres obowiązywania ostrzeżenia od 50 mm do 70 mm, lokalnie do 90 mm" - ostrzega IMGW.

Ostrzeżenia hydrologiczne

IMGW wydał również ostrzeżenia hydrologiczne. W niektórych regionach deszcz będzie na tyle silny, że możliwe są podtopienia.

W Małopolsce, w związku z intensywnymi opadami, obowiązuje drugi stopień zagrożenia. W zlewniach: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły prognozowane są wzrosty poziomu wody do stanów wysokich. Lokalnie mogą nawet przekroczyć stany ostrzegawcze. "Miejscami zjawisko może mieć charakter gwałtowny" - ostrzega IMGW. 

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia wydano także dla Śląska, gdzie na rzekach w zlewni górnej Warty przewidywane są wzrosty poziomu wody do stanów okołoostrzegawczych. 

Na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku obowiązuje alert hydrologiczny pierwszego stopnia. 

Mokre i niebezpieczne drogi

Na południowym-zachodzie kraju intensywne opady utrudniają jazdę na drogach. Doszło już do kilku wypadków.

Jedna osoba została ranna w zderzeniu ciężarówki z samochodem osobowym na drodze krajowej nr 35 w okolicy Gniechowic na Dolnym Śląsku. Trasa ze Świdnicy do Wrocławia jest zablokowana. Kierowcy utknęli w kilkukilometrowym korku - informuje RMF FM.

Zablokowana jest także Autostradowa Obwodnica Wrocławia między węzłami Wrocław-Psie Pole i Wrocław Północ w kierunku Kudowy Zdroju, gdzie doszło do kolizji dwóch ciężarówek. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama