Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:33

07:17 17:22

19:03 11:21

4°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1032 hPa
  • Wiatr W 7 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
83% normy
pm 10
58% normy
Jutro 12°C 3°C
Wtorek 12°C 6°C

Uwaga na intensywne opady i burze

W czwartek w południowej części kraju mogą wystąpić intensywne opady deszczu, lokalnie może spaść 90 milimetrów deszczu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy wydali ostrzeżenia dla kilku województw.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami, burzami i silnym wiatrem obowiązują w sześciu województwach: lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim i łódzkim. 

W Łódzkiem i na Lubelszczyźnie mogą wystąpić burze z porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Lokalnie możliwe też opady niewielkiego gradu.

Największe ulewy prognozowane są natomiast w woj. świętokrzyskim, dla którego IMGW wydał alert drugiego stopnia (w trzystopniowej skali). "Prognozuje się tam wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów za okres obowiązywania ostrzeżenia od 50 mm do 70 mm, lokalnie do 90 mm" - ostrzega IMGW.

Reklama

Ostrzeżenia hydrologiczne

IMGW wydał również ostrzeżenia hydrologiczne. W niektórych regionach deszcz będzie na tyle silny, że możliwe są podtopienia.

W Małopolsce, w związku z intensywnymi opadami, obowiązuje drugi stopień zagrożenia. W zlewniach: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły prognozowane są wzrosty poziomu wody do stanów wysokich. Lokalnie mogą nawet przekroczyć stany ostrzegawcze. "Miejscami zjawisko może mieć charakter gwałtowny" - ostrzega IMGW. 

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia wydano także dla Śląska, gdzie na rzekach w zlewni górnej Warty przewidywane są wzrosty poziomu wody do stanów okołoostrzegawczych. 

Na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku obowiązuje alert hydrologiczny pierwszego stopnia. 

Mokre i niebezpieczne drogi

Na południowym-zachodzie kraju intensywne opady utrudniają jazdę na drogach. Doszło już do kilku wypadków.

Jedna osoba została ranna w zderzeniu ciężarówki z samochodem osobowym na drodze krajowej nr 35 w okolicy Gniechowic na Dolnym Śląsku. Trasa ze Świdnicy do Wrocławia jest zablokowana. Kierowcy utknęli w kilkukilometrowym korku - informuje RMF FM.

Zablokowana jest także Autostradowa Obwodnica Wrocławia między węzłami Wrocław-Psie Pole i Wrocław Północ w kierunku Kudowy Zdroju, gdzie doszło do kolizji dwóch ciężarówek. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

RMF/INTERIA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne