Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:02

04:42 20:42

21:48 05:18

25°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 28°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr SSE 6 km/h
27
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
64% normy
pm 10
37% normy
Jutro 26°C 16°C
Środa 26°C 16°C

Uwaga na gęste mgły. Ostrzegają IMGW i warszawski ratusz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed gęstymi mgłami. Widoczność może spaść do 100 metrów, więc zwłaszcza kierowcy muszą zachować dużą czujność. Gęste mgły pojawią się głównie w województwach podlaskim oraz warmińsko-mazurskim. Przed mgłami ostrzegają także władze Warszawy.

Według IMGW gęste mgły w Polsce północno-wschodniej występują praktycznie wszędzie, co potwierdzają dane ze stacji i zdjęcia satelitarne. Widzialność jest jednak różna i waha się od 900 metrów do miejscami nawet poniżej 100 metrów, zwłaszcza w okolicy Białegostoku i Olsztyna oraz na południe od tych miejscowości. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 70-80 proc.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

Reklama

IMGW informuje o występowaniu gęstych mgieł także w województwach lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim, mazowieckim, łódzkim oraz kujawsko-pomorskim i pomorskim.

Gęste mgły także w Warszawie

W wielu miejscach ograniczenia widzialności związane z mgłami mogą się pogarszać, a sytuacja taka potrwa do godzin porannych w sobotę - podaje IMGW. 

Również warszawski ratusz ostrzegł przed mgłami. "Prognozuje się wystąpienie mgieł ograniczających widoczność do 100 metrów" - napisali urzędnicy w SMS-ie rozesłanym do mieszkańców.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: mgły | mgła | IMGW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy