Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:23

5:39 17:49

7:1621:17

-3°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna -2°C
 • Ciśnienie 1010 hPa
 • Wiatr E 6 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

75
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zanieczyszczone
pm 2.5
218% normy
pm 10
186% normy
Jutro 2°C -5°C
Czwartek 5°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Ustawiono koksowniki. W nocy temperatura spadnie do minus 18 st. C

W związku z silnymi mrozami w centrum Gdańska w piątek ustawiono cztery koksowniki. Stoją w okolicy przystanków komunikacji miejskiej przy dworcu PKP i przy Bramie Wyżynnej. Jeżeli mrozy się utrzymają, to w poniedziałek ma być ustawionych kolejnych sześć.

Rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku Katarzyna Kaczmarek poinformowała, że po dwa koksowniki ustawiono przy dworcu PKP i przy Bramie Wyżynnej (przy budynku LOT) w pobliżu przystanków autobusowych i tramwajowych. Ze względów bezpieczeństwa koksowniki są ogrodzone metalowymi barierkami.

Reklama

Kaczmarek powiedziała, że koksowniki będą na bieżąco monitorowane a koks będzie w nich uzupełniany w miarę potrzeb.

Ma być nawet minus 18 st. C

W województwie pomorskim do soboty prognozowany jest dość znaczny spadek temperatury, zwłaszcza w nocy. Jak informuje rzecznik prasowy wojewody pomorskiego Roman Nowak, wg prognoz Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW lokalnie temperatura w nocy może się obniżyć do - 18 stopni C. Przewidywane temperatury w dzień wyniosą od - 6 stopni C w strefie nadmorskiej, do - 9 stopni C. W piątek w Pomorskiem jest od -8 do -12 stopni C.

Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski zaapelował do mieszkańców województwa pomorskiego, aby pamiętali o osobach bezdomnych oraz mieszkających samotnie.

Rzecznik wojewody poinformował, że pod bezpłatnym numerem interwencyjno-informacyjnym wojewody Pomorskiego 987 uzyskać można informacje o wolnych miejscach w noclegowniach. Sygnały przekazywać można również Straży Miejskiej na numer 986.

Rzecznik prasowy gdańskiej Straży Miejskiej Miłosz Jurgielewicz poinformował, że funkcjonariusze sprawdzają pustostany, zsypy na śmieci, wiaty śmietnikowe i inne pomieszczenia stanowiące najczęstsze schronienia bezdomnych. Codziennie sprawdzanych jest ok. 180 takich miejsc. Zaznaczył, że bezdomni zazwyczaj nie korzystają z proponowanej pomocy. - W czwartek tylko jedna osoba zdecydowała się przyjąć pomoc - dodał. 


Dowiedz się więcej na temat: mrozy | pogoda | zima

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy