Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:13

06:19 18:39

18:59 05:07

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr NNW 17 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
18% normy
Jutro 14°C 7°C
Środa 14°C 5°C

USA: Meteorolodzy przepraszają za błędną prognozę pogody

Amerykańscy meteorolodzy przeprosili za błędną prognozę pogody, która doprowadziła do paraliżu kilku stanów wschodniego wybrzeża. Burmistrz Nowego Jorku broi decyzji o niemal całkowitym wstrzymaniu życia miasta.

To miały być największe w historii śnieżyce, media wróżyły katastrofę. Gubernatorzy ogłaszali stany nadzwyczajne - unieruchomiono komunikację, a prywatnym samochodom zakazano wyjeżdżać na drogi. I choć w Nowej Anglii śnieżyce były duże w Nowym Jorku, New Jersey i Pensylwanii spadło zaledwie kilkanaście centymetrów śniegu.

Gubernator Nowego Jorku Bill de Blasio broni swoich decyzji tłumacząc, że lepiej być zbyt ostrożnym niż bagatelizować zagrożenie.
Meteorolodzy nie kryją, że tym razem ich prognozy zawiodły. - Moje najgłębsze przeprosiny dla podejmujących decyzje i dla zwykłych ludzi - oświadczył główny meteorolog New Jersey.

Reklama

Adam Rutt z telewizji NBC przyznał, że była to jedna z największych wpadek w jego karierze. Zespół meteorologów z Nowego Jorku tłumaczył, że natura prognoz jest taka, że nie zawsze się sprawdzają. - Nie zmienia to faktu, że to dla nas ciężki dzień" - oświadczył.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama