Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:34

7:03 15:39

14:321:55

2°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna -5°C
 • Ciśnienie 1026 hPa
 • Wiatr E 24 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
40% normy
pm 10
29% normy
Jutro 1°C -4°C
Środa 0°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

USA: Gwałtowne burze na Florydzie

Tysiące mieszkańców Florydy opuściło w nocy z niedzieli na poniedziałek swoje domy, gdy podzwrotnikowa burza Alberto skierowała się na północ przez Zatokę Meksykańską. Prognozy ostrzegają, że burza może spowodować poważne zagrożenia - podaje w poniedziałek w BBC.

Gwałtowna burza subtropikalna rozpoczęła się w odległości ok. 165 km na południe od Apalachicola na Florydzie o godz. 20.00 czasu miejscowego (ok. 2.00 nad ranem w Polsce). Wiatry osiągały prędkość do 105 km/godz.

Reklama

Tropikalna burza Alberto zagraża południowym stanom USA. W tej chwili jest nad Zatoką Meksykańską, niebawem ma dotrzeć do lądu. W kilku zagrożonych stanach ogłoszono stan alarmowy. W pogotowiu jest Gwardia Narodowa.

Według amerykańskich służb metrologicznych, Alberto zagraża Florydzie, Alabamie i Missisipi. Obecnie znajduje się nad Zatoką Meksykańską, na wschód od miejscowości Tampa. Przemieszcza się wzdłuż lądu, na północ. Za kilka godzin ma dotrzeć do brzegu. 

Według prognoz, centrum żywiołu znajdzie się przy granicy Florydy i Alabamy. Sztormowa ulewa oraz silny wiatr mają być najbardziej odczuwalne w rejonie miejscowości Pensacola i Panama City.
Mieszkańcy terenów przybrzeżnych otrzymali ostrzeżenie o zagrożeniu w związku z wysokimi falami. Służby informują też, że na zagrożonych terenach w najbliższym czasie może spać nawet 30 centymetrów deszczu. Podczas sztormu wiatr osiąga prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

Alberto jest pierwszą w tym roku burzą tropikalną, która pojawiła się w rejonie południowego wybrzeża USA, jeszcze przez sezonem huraganowym. W tym roku rozpoczyna się on 1 czerwca i trwa do 30 listopada.

Deszczowa pogoda nad Florydą utrzymuje się od kilku dni. Anomalie pogodowe są też centralnej części Stanów Zjednoczonych. Tam z kolei mieszkańcy zmagają się z falą upałów. W wielu miejscach temperatura w dzień przekracza 35 stopni Celsjusza - to o 10 więcej niż zazwyczaj w tym okresie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje