Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:50

06:37 18:13

18:36 05:40

13°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr ENE 13 km/h
33
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
78% normy
pm 10
56% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 21°C 16°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Upały w ośmiu województwach. Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w czwartek 6 sierpnia ostrzeżenia drugiego stopnia dla ośmiu województw z uwagi na upalną pogodę. Temperatura w Wielkopolsce, na Mazowszu, w Łódzkiem, Lubelskiem, na Dolnym Śląsku, w Opolskiem, Lubuskiem i na Pomorzu Zachodnim ma przekroczyć 30 stopni Celsjusza.

Synoptycy przewidują, że w czasie upałów termometry w dzień mogą wskazać ponad 30 stopni Celsjusza - na zachodzie Polski miejscami nawet 33 stopnie, a w nocy do 20 stopni.

Reklama

IMGW informuje również, że upały będą się utrzymywać przez kilka dni. Najdłużej, bo aż do 11 sierpnia (wtorek) obowiązują ostrzeżenia dla Wielkopolski i Lubuskiego. 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna.

RCB podkreśla, że przy wysokich temperaturach nie powinno się pić alkoholu, który odwadnia organizm. Nie wolno ponadto pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje