Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:39

07:08 17:33

17:33 05:22

10°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr SSE 15 km/h
39
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
95% normy
pm 10
71% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 18°C 7°C

Upały odchodzą już w zapomnienie

Koniec lata będzie w polskim stylu. Z prognoz IMGW wynika, że nie grożą nam upały, a słoneczna pogoda będzie przerywana przelotnymi opadami deszczu.

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały wyże, jedynie na południowym wschodzie i miejscami na zachodzie kontynentu zaznaczy się wpływ niżów z frontami atmosferycznymi.

Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Zatoki Botnickiej, w chłodnym powietrzu polarnomorskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadało.

Ta i kolejne noce będą rześkie - z temperaturą od 8 do 14 stopni. W weekend będzie dość ciepło - od 18 do 24 stopni. Tylko podczas opadów deszczu na niebie będzie więcej chmur.

- Upałów nie mamy się co spodziewać, ale pogoda będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu - przyznaje synoptyk Julita Cedzyńska-Zięba dyżurny synoptyk IMGW.

- Przy temperaturze 24 stopnie można się spokojnie opalać, a nawet przy nieco niższej. Komfort termiczny dla człowieka to 22-23 stopnie. Dlatego mówię, że będzie przyjemna temperatura - podkreśla synoptyk.

W weekend w Zatoce Gdańskiej będzie mocniej wiać, w porywach do 40 kilometrów na godzinę. Po niedzieli pogoda popsuje się na południu kraju. Może padać, mogą też występować burze. W środę i czwartek deszcz może się pojawić  niemal w całym kraju.

Reklama


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!




INTERIA.PL/IAR
Dowiedz się więcej na temat: upały | pogoda | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne