Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:25

06:32 18:20

21:44 14:36

8°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr E 15 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
23% normy
pm 10
16% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Upały i gwałtowne burze. Pogoda na środę

W środę rano początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane. Później pojawią się burze. Od upałów i burz odpoczniemy już w czwartek – powiedział synoptyk IMGW Jakub Gawron.

W środę rano początkowo zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. - Później, w ciągu dnia miejscami wzrośnie do dużego, a wraz ze wzrostem zachmurzenia pojawią się przelotne opady deszczu i burze- powiedział Jakub Gawron. Ostrzegł, że "jutrzejsze burze mogą być znów gwałtowne".

Na burze szczególnie narażona będzie wschodnia połowa kraju oraz pas od Pomorza Wschodniego aż do centrum kraju. - Tutaj spodziewamy się burz z opadami deszczu lokalnie nawet do 40 mm - wskazał.

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

- Porywy wiatru podczas burz do 80-90 km/h. Jednak lokalnie nie można wykluczyć, że zawieje nawet z prędkością 100 km/h - powiedział. - Będą to bardzo gwałtowne burze - podkreślił.

Reklama

Temperatura od 23 na północnym zachodzie, ok. 29 st. C w centrum, aż do 32 st. C na południowym wschodzie. - Czeka nas wiec kolejny upalny dzień - dodał.

Nieco spokojniejszy będzie czwartek. - Wtedy odpoczniemy od burz i upałów - powiedział Gawron. Wówczas jedynie miejscami będą występować niewielkie opady deszczu a temperatura w całej Polsce będzie już poniżej 30 st. C. Termometry pokażą od 23-28 st. C.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama