Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:52

07:33 15:23

13:05 22:26

-4°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -10°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr ESE 17 km/h
36
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
86% normy
pm 10
60% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 0°C -4°C

Upały i burze z gradem. IMGW ostrzega

Niedziela 9 sierpnia będzie bardzo gorąca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) przed upałem dla całej Polski oprócz Podlasia oraz Warmii i Mazur, a także pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach dotyczy niemal całej Polski. Jedynie w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim i południowej części woj. dolnośląskiego ostrzeżenie ma stopień pierwszy.

W niemal wszystkich województwach, poza warmińsko-mazurskim i podlaskim po południu spodziewane są burze z gradem i deszczem. Opady mogą wynieść od 30 mm do 40 mm, a wiatr w porywach może wiać z prędkością do 90 km/h.

Alert drugiego stopnia oznacza, że należy spodziewać się groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Reklama

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Picie, nakrycie głowy, zamknięte okna

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna.

RCB podkreśla ponadto, że przy wysokich temperaturach nie powinno się pić alkoholu, który odwadnia organizm. Nie wolno ponadto pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni
PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama