Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:21

07:10 16:29

16:51 08:41

-2°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -9°C
  • Ciśnienie 1036 hPa
  • Wiatr N 17 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
48% normy
pm 10
27% normy
Jutro -1°C -5°C
Wtorek 1°C -5°C

Upały i burze. Ostrzeżenia na wtorek

Niemal w całym kraju można się dziś spodziewać gwałtownych zjawisk pogodowych. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla większości województw przed upałami i burzami.

Najspokojniej będzie w województwie zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim.

Alerty: Upały i burze


Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano dla województw: dolnośląskiego, opolskiego i zachodniej części pomorskiego. Dla pozostałych województw wydano alerty drugiego stopnia przed upałami, a dla województw warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i wschodniej części województwa pomorskiego dodatkowo przed burzami. Jak prognozuje IMGW, prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych burz na podanych obszarach wynosi 70-80 procent.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Reklama

Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że należy spodziewać się groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Interwencje strażaków po burzach

Niebezpiecznie było też w poniedziałek. Jak przekazała Państwowa Straż Pożarna, ostatniej doby strażacy w związku z pogodą przeprowadzili 509 interwencji. Najwięcej razy wyjeżdżali na Dolnym Śląsku (128), w Zachodniopomorskiem (120) i na Opolszczyźnie (58). Dużo interwencji było również w województwie lubuskim (54).

Z informacji przekazanych przez PSP wynika, że większość wyjazdów straży miała miejsce przed północą, zaś po północny - do godz. 6 - odnotowano jedynie 10 interwencji.

- Strażacy usuwali wiatrołomy ze szlaków komunikacyjnych i wypompowywali wodę z posesji. Na Dolnym Śląsku wiatr uszkodził kilka dachów. Nikt w tych zdarzeniach nie doznał obrażeń - przekazał rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy