Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:11

06:37 18:13

18:36 05:40

15°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr NE 17 km/h
36
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
86% normy
pm 10
66% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 22°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Upalny weekend, później załamanie pogody. Sprawdź prognozę

Zapowiada się piękny i ciepły weekend. Na termometrach zobaczymy do 31 stopni Celsjusza. Będzie bardzo słonecznie. Warto wykorzystać tę wspaniałą aurę, ponieważ na początku przyszłego tygodnia spodziewane jest załamanie pogody.

Polska jest w zasięgu tego wyżu, w ciepłej masie powietrza, jedynie nad krańce północno-zachodnie stopniowo nasuwa się płytka zatoka niżowa z frontem atmosferycznym.

Reklama

W sobotę bezchmurnie niebo nad całą Polską. Temperatura maksymalna od 22 st.C na Suwalszczyźnie do 26 st.C w centrum i do 29 st.C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy przeważnie bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na północnym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 13 st.C do 17 st.C, w rejonach podgórskich od 11 st.C do 13 st.C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W niedzielę na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady - deszcz spodziewany jest w woj. zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim.

Temperatura od 27 nad morzem do 31 stopni na Podkarpaciu i na Dolnym Śląsku.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, w czasie burz w porywach do 55 km/h.

Warto wykorzystać tę wyśmienitą aurę i weekend spędzić na świeżym powietrzu, bo na początku przyszłego tygodnia spodziewane jest załamanie pogody. We wtorek temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni na Mazowszu i w łódzkim do 27 stopni na Podkarpaciu. Na południu i w centrum duże zachmurzenie, prognozowane są duże opady deszczu. Z każdym dniem będzie coraz chłodniej. W środę na termometrach zobaczymy od 21 nad morzem i w Małopolsce do 24 na Podkarpaciu.

Poprawa pogody spodziewana jest w kolejny weekend.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | Słońce | Polska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy