Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:00

06:43 18:05

21:00 14:35

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr SSW 7 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
30% normy
Jutro 17°C 13°C
Sobota 18°C 7°C

Upalny czwartek. Nawet 36 stopni Celsjusza

Czwartek będzie dniem zdecydowanie upalnym. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie termometry wskażą nawet 36 stopni Celsjusza. W centrum także ciepło, tam 30 stopni - prognozuje synoptyk IMGW Dorota Pacocha. Dla większości kraju wydano ostrzeżenia meteorologiczne.

Poranek na wschodzie - jak podkreśla synoptyk IMGW Dorota Pacocha - odznaczy się silnymi zamgleniami i mgłami, które będą ograniczać widzialność do 500 metrów. Temperatura o tej porze będzie się wahać od 10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 20 stopni Celsjusza na zachodzie.

Po południu będzie upalnie niemal w całej Polsce. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia o upałach. "Ostrzeżeniem będzie objęty prawie cały obszar kraju, prócz wschodnich terenów" - wskazała Pacocha.

Zgodnie z prognozą w czwartek najcieplej będzie na zachodzie. Tam temperatura sięgnie 36 stopni Celsjusza. Słonecznie i ciepło będzie także w centrum, do 30 st. C. Nieco chłodniej na krańcach wschodnich oraz nad morzem 27-28 stopni, najniższa za to na Podhalu - 26 st. C.

Reklama

Jaka prognoza na weekend?

W piątek obszar objęty ostrzeżeniami przesunie się dalej na wschód. Synoptyk IMGW tłumaczyła, że "od północnego zachodu dostaniemy się w zasięg frontu, z którym nadejdzie chłodniejsze powietrze".

- Ciepłe powietrze będzie stopniowo przepychane na wschód - podkreśliła.

Sytuacja zacznie się zmieniać w weekend. Wtedy też niektóre rejony Polski odetchną od upałów. Dorota Pacocha podała, że w sobotę na wschodzie, w południowo-wschodniej części kraju, a także miejscami na południu utrzyma się ostrzeżenie przed upałami. - Pozostały obszar kraju będzie w chłodniejszej masie powietrza. Ostrzeżenie będzie wędrowało z północnego zachodu na południowy wschód - wskazała.

Zaznaczyła, że na niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie prognozuje wydania ostrzeżeń o upałach.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: upały | pogoda | Ostrzeżenia IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama