Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:33

5:28 19:50

16:010:34

30°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 29°C
 • Ciśnienie 1012 hPa
 • Wiatr W 17 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca dużej aktywności komarów
25
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
59% normy
pm 10
39% normy
Jutro 25°C 12°C
Środa 26°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Upalne lato na półkuli północnej. "Efekt cieplarniany na naszych oczach"

Wyjątkowe upały dokuczają wielu rejonom świata na północnej półkuli. W niektórych miejscach padły rekordy temperatury, w wielu panuje susza i wybuchają pożary. "Efekt cieplarniany dzieje się na naszych oczach" - ocenia Elena Manaenkowej ze Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Nawet w okolicach koła podbiegunowego temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza. Rekordowe upały panują w Norwegii, Szwecji i Finlandii. Również na Syberii słupek rtęci w termometrach osiąga nienotowane wcześniej poziomy.

Reklama

Upalna pogoda panuje obecnie także po obu stronach Kanału La Manche - od Irlandii przez Wielką Brytanię do Francji. Dla kontrastu w południowej Europie jest nieco chłodniej niż zwykle o tej porze roku. Powietrze jest tam jednak wyjątkowo suche i sprzyja pożarom.

Zdaniem niektórych meteorologów obecne upalne lato może być wynikiem zmian klimatu. Według Eleny Manaenkowej ze Światowej Organizacji Meteorologicznej wszystko wskazuje na to, że obecny rok będzie jednym z najcieplejszych w ostatnim czasie. Ostrzega ona też, że efekt cieplarniany to nie odległa przyszłość, ale coś, co dzieje się na naszych oczach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama