Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:19

05:30 19:39

13:33 04:15

5°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr WNW 15 km/h
23
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
56% normy
pm 10
33% normy
Jutro 10°C 4°C
Sobota 10°C 4°C

Upalna niedziela. Termometry wskażą do 37 stopni

Chociaż do kalendarzowego lata zostały dwa dni, to niedziela upłynie pod znakiem wysokich temperatur. Lokalnie mogą sięgnąć nawet 37 stopni Celsjusza. Odczuwalnie chłodniej będzie tylko na północy Polski. Upał nie potrwa jednak długo, bo nadchodzi załamanie "tropikalnej" aury.

Niedziela będzie upalna niemal w całym kraju. Chłodniej będzie tylko w rejonach podgórskich i nad Bałtykiem. Termometry mieszkańców Pomorza mogą wskazać 15 stopni, chociaż te w innych częściach kraju pokażą ponad 30. 

- W tych rejonach spodziewane jest większe zachmurzenie i przelotne opady deszczu - uściślił Mateusz Barczyk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak dodał, "po ciepłej nocy w niedzielę czeka nas upalny dzień". - W województwie lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim temperatura maksymalna może osiągnąć lokalnie 36-37 stopni Celsjusza. W Warszawie prognozowane są 32 stopnie, ale w centrum miasta termometry mogą wskazać do 34 stopni - powiedział.

Reklama

W poniedziałek załamanie pogody. Temperatura spadnie

Barczyk przekazał, że temperatury powyżej 30 stopni spodziewane są także w Krakowie, Poznaniu, Białymstoku. Aura sprzyja uprawianiu turystyki, chociażby w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. W Cisnej, Ustrzykach Górnych czy w Dukli termometry pokazywały w niedzielny poranek od 16 do 21 stopni Celsjusza, a ciągu dnia temperatura powietrza będzie rosła.

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

W nocy z niedzieli na poniedziałek nad Polską zacznie przemieszczać się chłodny front, który przyniesie przelotny deszcz i burze. Na Dolnym i Górnym Śląsku oraz w Małopolsce temperatura spadnie do 18-19 stopni Celsjusza. Najchłodniej na Pomorzu, gdzie termometry wskażą około 11 stopni. W strefie od Pomorza po Polskę centralną przelotne deszcze i burze. Na wschód i południe od tego obszaru noc będzie pogodna.


PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda na niedzielę | upał | temperatura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy