Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:03

5:22 19:48

11:442:40

4°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 4°C
 • Ciśnienie 1015 hPa
 • Wiatr SSE 6 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  7
  Neutralne

  Warunki pogodowe bez wpływu na występowanie dolegliwości

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
33% normy
pm 10
23% normy
Jutro 19°C 10°C
Środa 21°C 8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Upał i burze z gradem. Ostrzeżenie dla kilku województw

Podtopione posesje, zalana hala produkcyjna i połamane drzewa - to skutki silnych burz, które przetoczyły się w czwartek późnym popołudniem i w nocy z czwartku na piątek nad zachodnią i południową Polską. Najbardziej ucierpiała wieś Wykroty na Dolnym Śląsku. Synoptycy ostrzegają, że dzisiaj taki pogodowy scenariusz może się powtórzyć. Gwałtowne burze połączone lokalnie z gradobiciami i ulewami spodziewane są w kilku województwach.

Mieszkańcy Dolnego Śląska, a zwłaszcza wsi Wykroty, liczą straty po nawałnicy. Podtopionych zostało tam kilkanaście domów, woda wdarła się też do jednej z hal produkcyjnych - informuje stacja TVN24. Wskutek gradobicia ucierpiał też Grodzisk Wielkopolski, z kolei w Szczecinie po potężnej ulewie zalanych zostało kilka lokali.
Dziś także będzie niespokojnie.  Przez obszar kraju z zachodu do centrum przemieszczał będzie się chłodny front atmosferyczny. Przed frontem zalega gorące i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Po przejściu frontu będzie napływać nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Niespokojnie w kilku województwach

Reklama


Ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami połączonymi z ulewami,gradobiciami i wiatrem osiągającym w porywach do 100 kilometrów na godzinę dotyczy kilku województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego , dolnośląskiego, łódzkiego mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Opad w burzach może lokalnie wynieść nawet  do 50 mm. Upał się utrzyma. Termometry wskażą maksymalnie od 30 stopni Celsjusza w Szczecinie i w Zielonej Górze do 34 stopni Celsjusza w Rzeszowie oraz w Łodzi. Wiatr umiarkowany z kierunków południowych, na zachodzie kraju skręcający na zachodni.

Sobota również ma być burzowa


W nocy z piątku na sobotę na zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz miejscami przelotne opady deszczu i burze.
W sobotę również ma być niespokojnie. Burze najbardziej prawdopodobne są na ternie województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, oraz dolnośląskiego. Prognozowana suma opadów w burzach do 25 mm.  Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.
Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni w Szczecinie i w Gdańsku, do 30 w Rzeszowie i w Lublinie. Zachmurzenie na ogół ma być duże z większymi przejaśnieniami.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | burze nad Polską | ulewy | upały | gradobicia

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama