Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:18

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
49
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
119% normy
pm 10
80% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Upał i burze w całej Polsce. IMiGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałami i burzami z gradem niemal dla całego kraju. Po gorącym dniu zjawiska atmosferyczne mogą być bardzo niebezpieczne.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia (w czterostopniowej skali) przed upałem wydano dla woj. warmińsko-mazurskiego (tylko wschodnia część woj. objęta została alertem drugiego stopnia), a także wschodniej części woj. lubelskiego oraz woj. podkarpackiego i południowych powiatów woj. małopolskiego i śląskiego.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem wydano z kolei dla pozostałej części kraju. Wyjątkiem jest tylko kilka powiatów woj. zachodniopomorskiego, gdzie meteorolodzy nie przewidują wysokich temperatur i burz.  

Ponad 30-stopniowe temperatury będą sprzyjały burzom w przeważającej części Polski, lokalnie z gradem. 

Reklama

IMiGW ostrzega przed burzami mieszkańców woj. opolskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego.

Pierwsze wypadki

Jak donosi TVN24, miały już miejsce pierwsze wypadki w wyniku burz.

W woj. lubuskim silny wiatr powalił drzewo na przyczepę kempingową w miejscowości Osiek (pow. strzelecko-drezdenecki). Ranny został 12-latek. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Z kolei w Wałczu w woj. zachodniopomorskim, jak donosi TVN24, z powodów intensywnych opadów deszczu doszło do podtopień. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy