Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:55

06:17 18:41

08:36 19:55

7°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr SSW 4 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
31% normy
Jutro 20°C 6°C
Poniedziałek 22°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Ulewy nad Polską: Rzeka Wieprz zalała kilka ulic w Krasnymstawie

Kilka ulic w Krasnymstawie zostało zalanych przez rzekę Wieprz. Na falę kulminacyjną na Wiśle szykuje się Lubelszczyzna.

- Tak wysokiego poziomu Wieprza w Krasnymstawie jeszcze nie było - mówi brygadier Dariusz Pylak z miejscowej straży. Rzeka przekroczyła poziom 590 centymetrów - o ponad metr więcej od poziomu alarmowego.

Od nocnych godzin trwa ewakuacja ludzi i zwierząt. Nie wszyscy chcą z niej skorzystać. Większość wolała pozostać w domach mimo zagrożenia powodziowego.

Lubelskie szykuje się na falę kulminacyjną na Wiśle. Około godz. 10 ma dotrzeć do Annopola, a około południa do nadwiślańskich gmin powiatu opolskiego. W Annopolu fala kulminacyjna ma przekroczyć stan alarmowy o 169 centymetrów. Taki poziom ma się utrzymać przez dwie godziny. 

Reklama

W nocy strażacy umacniali i podnosili wały w Kępie Gosteckiej i Kępie Choteckiej. - Sytuacja wydaje się opanowana - mówi starszy kapitan Ireneusz Kotecki z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim.

- W nocy patrolowano obszar zagrożony i przygotowywano się do nadejścia wysokiej wody - mówi kapitan Kotecki. Przy umocnieniach przeciwpowodziowych pracują także więźniowie. 

Na terenie gmin nadwiślańskich na Lubelszczyźnie obowiązuje alarm przeciwpowodziowy, choć według wojewody lubelskiego sytuacja się uspokaja. Wójt gminy Łaziska zorganizował pojazdy, dla osób które chcą się ewakuować. W szkołach na terenie gmin Józefów, Łaziska i Wilków odwołano zajęcia lekcyjne. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama