Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:48

07:08 17:33

17:33 05:22

13°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1024 hPa
  • Wiatr SSE 11 km/h
43
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
103% normy
pm 10
81% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 17°C 8°C

Ulewy na Śląsku. Strażacy wyjeżdżali ponad sto razy

Ulewy nad województwem śląskim. Służby kryzysowe wojewody ostrzegają, że mogą wzrosnąć poziomy wody w rzekach - lokalnie nawet do stanów alarmowych. Wydane ostrzeżenie obowiązuje do jutrzejszego poranka.

Od wczoraj śląscy strażacy interweniowali 108 razy. Akcje były związane z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Podejmowano je m.in. w Gliwicach, Zabrzu, Wodzisławiu Śląskim, Rybniku i Rudzie Śląskiej.

Deszcz sprawia, że warunki na drogach są fatalne. W wielu miejscach tworzą się rozlewiska i ogromne kałuże, a kierowcy stają w ogromnych korkach.

Mogą wzrosnąć poziomy wody w rzekach

Już wczoraj Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie dla woj. śląskiego o intensywnych opadach deszczu. Z prognoz wynika, że tak duże opady będą na Śląsku aż dziś do północy.

Reklama

IMGW ostrzega, że mogą wzrosnąć poziomy wody w rzekach. "W związku z prognozowanymi opadami deszczu w zlewniach Małej Wisły, Brynicy, Przemszy i Soły - a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły - prognozowany jest wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Lokalnie istnieje możliwość przekroczenia stan alarmowych" -  napisano w ostrzeżeniu wydanym przez IMGW.

Marcin Buczek

Magdalena Jadach

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje