Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:05

07:15 15:30

15:19 03:36

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr WSW 17 km/h
69
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
191% normy
pm 10
161% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 1°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Ulewy i burze. Najnowsze prognozy pogody

Jutro w centrum, na południu i na wschodzie nadal będzie bardzo intensywnie padać. W sobotę deszcz prognozujemy w całej Polsce; na Podlasiu i na południu będzie burzowo. W niedzielę nastąpi ocieplenie i delikatna poprawa pogody. Od poniedziałku na niebie wreszcie zaświeci słońce, a na termometrach zobaczymy do 27 stopni Celsjusza.

Polska jest w zasięgu niżu znad Bałkanów w wilgotnej polarnomorskiej masie powietrza.

Reklama

W piątek na południu, w centrum i na wschodzie zachmurzenie duże. Na Lubelszczyźnie, na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Śląsku i w województwie świętokrzyskim nadal będzie bardzo intensywnie padać. Ulewy przesuną się także nad województwo mazowieckie, łódzkie, opolskie i Dolny Śląsk.

Na południowym wschodzie po południu burze, na południowym wschodzie opady do 20 mm, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie do 30 mm, lokalnie 50 mm, wysoko w Tatrach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. 

Na Podlasiu zachmurzenie duże, ale opady tylko przelotne. W pozostałych regionach (na północy i północnym zachodzie) sporo słońca i zachmurzenie umiarkowane.

Temperatura maksymalna od stopni na Śląsku, 12 w Krakowie, Opolu i na Dolnym Śląsku, 13 kresek na Mazowszu, w Łodzi i Kielcach, 14-15 st. C. na Lubelszczyźnie, Podlasiu i nad morzem, do 18-19 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, na Warmii i Mazurach i na północnym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, stopniowo słabnący, północny i północno-wschodni

W sobotę dalszy ciąg fatalnej pogody. Obfite opady deszczu będą nadal występować na południu, w centrum i na północnym zachodzie.

Słabiej popada także w woj. zachodniopomorskim, w Wielkopolsce, w woj. zachodniopomorskim i w Gdańsku. Dodatkowo prognozujemy burze, gwałtownie lokalne, na Podlasiu, na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Przejaśnienia możliwe tylko w Rzeszowie, Olsztynie i nad morzem.

Temperatura maksymalna od 16-17 stopni w Poznaniu, Wrocławiu i Zielonej Górze, 18-19 kresek nad morzem, na Mazowszu, w Opolu, na Śląsku, w Małopolsce i w woj. świętokrzyskim, 20-21 st. C. w woj. zachodniopomorskim, w Bydgoszczy, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, do 22-23 stopni na Podlasiu i na Warmii i Mazurach.

W niedzielę delikatna poprawa. Intensywnych opadów spodziewamy się już tylko w woj. łódzkim, lubuskim i na Dolnym Śląsku. Przelotnie popada jednak także w woj. opolskim, na Dolnym Śląsku, w Małopolsce, na Mazowszu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, na Warmii i Mazurach i nad morzem.
Bez deszczu na wschodzie - w tych województwach zachmurzenie będzie umiarkowane, można liczyć na sporo chwil ze słońcem.

Ociepli się. Temperatura maksymalna od 18-20 stopni na zachodzie, 21-22 w centrum i na południu, do 22-23 st. Celsjusza na wschodzie i na północy.

W poniedziałek wreszcie ciepło, słonecznie i bez deszczu. W całej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane a temperatury wysokie. Na termometrach zobaczymy 21-22 stopnie ca południu i zachodzie, 23-24 na północy, w centrum i na wschodzie do 25 kresek na Podlasiu i Warmii i Mazurach.

W kolejnych dniach będzie jeszcze więcej słońca i jeszcze cieplej - do 27 stopni Celsjusza!

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy