Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:26

05:39 19:32

08:40 02:19

13°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr SSW 7 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
30% normy
Jutro 12°C 6°C
Wtorek 12°C 4°C

Ulewy i burze. IMGW wydał ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia w związku z ulewnymi deszczami. Alerty obowiązują na obszarze od Dolnego Śląska, przez centrum, aż po wschodnią granicę. Najtrudniejsza sytuacja będzie w województwach śląskim i południowej części Małopolski. Miejscami możliwe burze.

Ostrzenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują na Śląsku oraz półdniowej części Małopolski. W regionach prognozowane są silne opady deszczu, lokalnie spadnie do 70 mm. Miejscami możliwe też burze.


Prognoza pogody: Chmury i deszcz

Burze wystąpią głównie na południu. Będzie też chłodno - prognozuje synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska. W całym kraju mnóstwo chmur. - Możliwe są niewielkie przejaśnienia, ale tylko możliwe. Padać będzie wszędzie - dodała Dąbrowska. 

Opady chwilami będą intensywne, szczególnie na południu, w centrum i na wschodzie kraju.

Reklama

Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem silniejszy i w czasie burz.

Jak zaznaczyła synoptyk, nie będzie też ciepło. Temperatura wzrośnie do 19 stopni C. na zachodzie, do ok. 18 stopni C. na wybrzeżu, a w rejonie intensywnych opadów do ok. 15-16 C.

Ta aplikacja mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play »

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy