Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:08

06:20 19:02

09:18 02:40

-4°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr W 6 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
40% normy
pm 10
25% normy
Jutro 8°C 1°C
Czwartek 11°C 8°C

Ulewy i burze. IMGW wydał ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia w związku z ulewnymi deszczami. Alerty obowiązują na obszarze od Dolnego Śląska, przez centrum, aż po wschodnią granicę. Najtrudniejsza sytuacja będzie w województwach śląskim i południowej części Małopolski. Miejscami możliwe burze.

Ostrzenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują na Śląsku oraz półdniowej części Małopolski. W regionach prognozowane są silne opady deszczu, lokalnie spadnie do 70 mm. Miejscami możliwe też burze.


Prognoza pogody: Chmury i deszcz

Burze wystąpią głównie na południu. Będzie też chłodno - prognozuje synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska. W całym kraju mnóstwo chmur. - Możliwe są niewielkie przejaśnienia, ale tylko możliwe. Padać będzie wszędzie - dodała Dąbrowska. 

Opady chwilami będą intensywne, szczególnie na południu, w centrum i na wschodzie kraju.

Reklama

Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem silniejszy i w czasie burz.

Jak zaznaczyła synoptyk, nie będzie też ciepło. Temperatura wzrośnie do 19 stopni C. na zachodzie, do ok. 18 stopni C. na wybrzeżu, a w rejonie intensywnych opadów do ok. 15-16 C.

Ta aplikacja mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play »

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: ulewy i burze | prognoza pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama